Haziran 18, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Ayak Şişkinliği

Ayak Şişkinliği

Ayak Şişkinliği

Ayaklar tüm günü bizi taşıyan masrafsız araçtır.Bir kaç saat gezmek,koşmak,topuklu ayakkabılar kullanmak vs. nedenler ayakların yorulmasına neden olur.Bu yorgunluklar kendini şişkinliklerle,acı gererek belirtir.Ayak şişmelerinin nedenleri bir çok sebep olabilir.Örneğin:kırıklar,çıkıklar,kas hastalıkları vs.Bunların dışında yorgunluk nedeni ile oluşan ayak şişkinliklerini sadece basit yöntemlerle ortadan kaldırmanız mümkündür.

Ayak şişmesinin nedenini bilmek için ilk önce kendiniz dikkatli bir şekilde takip edin.Her insan kendi vucudunda olan değişikliklerden haberdar olur.Sorunların ciddi rahatsızlıktan dolayı oluştuğunu düşünüyorsanız mutlaka doktara muracaat edin.Yok eğer sadece çok gezmek,topuklu ayakkabı vs. bu gibi basit nedenler yüzünden olduğunu düşünüyorsanız o zaman evden kolay bir şekilde sadece bir kaç adımda bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Şişmiş ayaklara masaj yapın:Belirli aralıkla yapılacak olan ayak masajları,ayakta olan yorgunluğpu alır ve şişkinliğin inmesine neden olur.
  • Maydanoz be Karahindiba yemelisiniz.Yiyeceklerimize dikkat etmekle biz sağlığımızı her konuda güvence altına almış oluyoruz.Ayak şişkinliğinin gıdaya ne alakası var demeyin.Doğru beslememek vücut problemi oluşturduğu için cezasını ayaklar çeker.Maydanoz ve Karahindiba tüketmekle şişkinlikleri azaltmak mümkündür.Özellikle eğer enfeksiyon şişkinlikler varsa bu yöntemler oldukca etkili olur.
  • Tuz ve sigarayı bırakmak :Fazla tuz yemek böbrek sorunları yaratır.Böbrek sorunları da ayak şişkinliklerine ve diğer sorunlara neden olur.Sigaranın zararlarını zaten biliyoruz.Hersene milyonlarca kişiyi gönüllü şekilde ölüme mahkum eden bu zararlı ürün vücutta her türlü sorun yaratmaya neden olur.Bu sorunlara ayak şişkinlikleri de dahildir.Eğer bu gibi kötü alışkanlıklarınız varsa uzaklaşmanız önerilir.
  • Geziden ve ya her hangi yoğun tempolu iş sonrası ayaklarınızı ılık suda ve da soğuk suda yıkayın.Bu onların rahatlamasını ve şişkinliğinin azalmasına neden olur.Daha sonra kurulayın ve doğal bitki yağları ile masaj yapın.Masaj kasların yumuşamasına ve gerilmiş damarların açılmasına neden olur.Kan dolaşımını normalleştirir.Kan dolaşımı normal olunca ayaklar şişmez.Genelde çok ayak üstü işlerde çalışıldığında,işte gereğinden fazla oturulduğunda ayaklar şişer.Bunun nedeni ise kan dolaşımının normal bir şekilde olmamasıdır.Masaj ise bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Kendi sağlıpınıza önem vermekle hem kendiniz hem de sizi sevenleri güvence altına almış oluyorsunuz.Kendinizi sevin  ki,başkalarına da sevgi gösterebilesiniz.

 

 

 

Benzer yazılar