Temmuz 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Cinsel İlşkinin Faydaları

Cinsel İlşkinin Faydaları

Cinsel İlşkinin Faydaları

Cinsel ilişki ister kadın,isterse de erkeğin hayatında çok önemlidir.Normal cinsel ilişki bir çok hastalıkların karşını alır.Hastalık oluşmamasına yardımcı olur.Cinsel ilişkisi normal durumda olan insanların hem bedensel ,hem de psikoloji durumları çok iyi olur.Enerjili olurlar,hayata bakışları daha parlak ve değişik olur.Hep iyi düşünürler ve sakin,sabırlı olurlar.Özellikle de seks kadınlar için daha çok önemlidir.

Cinsel İlşkinin Faydaları

 1. Düzenli olarak cinsel ilişkide bulunan erkeklerde prostat sorunlarına çok az rastlanıyor.Seks prostatda yaranabilecek kanseri önler.
 2. Kadınlarda her ay yaşanacak adet sancılarını azaltmaya yardımcı olur.Vajinal kuruluğu engeller ve adet günlerini düzene sokamasında yardımcı olur.
 3. Kendinizi daha iyi ,özel ,mutlu,seksi hissetmenize etkisi olur.
 4. Zayıflamanıza yardımcı olur.Seks yaparken en az 200 -300 kalori yakmanıza yardımcı olur.Bu da spor yapmadan zayıflamanızı sağlar.
 5. Özellikle erkeklerde kalp -damar hastalıklarını azaltır ve düzenli cinsel ilişki yaşayan erkeklerde felç riski düşer.
 6. Seks hayatı düzenli olan insanlar daha geç yaşlanır.
 7. Çiftler arasındakı aşkı tazeler.
 8. Eşler arasında olan güven dugusunu artırır ve daha mutlu olmalarına yardımcı olur.
 9. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve daha hastalanmanıza yardımcı olur.
 10. Uykusuzluk hastalığından eziyyet çeken kişilerde daha büyük etki gösterir.Vücut gevşemiş ve rahatlamış olduğu için daha kolay ve derin uykuya dalmanıza yardımcı olur.
 11. Cinsel ilişki baş ağrılarına birebie ilaçtır.Seks sırasında vücudun morfine benzer endorfin isimli hormon üretdiği için vücutta olan ağrıları kesilmesine yardımcı olur.Migren ağrılarına iyi gelir.
 12. Seks parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.Ve daha genç görünmenize yardımcı olur.

Benzer yazılar