Haziran 18, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Dayanıklı maktaj yapmanın sırrları

Dayanıklı maktaj yapmanın sırrları

Dayanıklı maktaj yapmanın sırrları

Her kadın sabah yaptığı makyajın daha dayanıklı olmasını ister.Ama maalasef bu mümkün olmuyor.Fakat şimdi size vereceğimiz taktikle siz çok rahatlıkla sabah yaptığınız makyajı akşama kadar hiç bozulmadan tutabilirsiniz.Sürekli makyaj tazelemenize gerek kalmıyacaktır.

Dayanıklı makyaj yapmanın sırrları:,

  • İlk önce makyajın cildinizde daha uzun süreli kalması için yüz derinizin daha temiz olması gerekiyor.Şöyle ki,temizleme,peeling ve nemlendirme yaparak yüz derinizi temizleyebilirsiniz.Cildinizi yüzünüze uygun bir ürünle temizleyin ve hafif dokulu bir peeling ile cildinizde olan ölü hücreleri temizleyin ve yüzünüze pürüzsüz bir görünüş kazandırın.İşlem bittikten sonra yüzünüzü cilt tüpünüze uygun olan ve hafif bir nemlendirici ile nemlendirin.Nemlendirici kremi sürdükten sonra en az 10 dakika bekleyin.
  • Daha sonra yüzünüzün daha doğal ve pürüzsüz görünmesi için malzemeleri doğru kullanmayı bilmelisiniz.Makyajı uygulamazdan önce nemlendirilmiş yüz derinizi makyaja hazırlamak için yüz bazlarını kullanmalısınız.Yüz bazları yüzü makyaja hazırlar ve makyajın daha doğal görünmesini sağlar.Bazı kullanırken yüzünüze eşit bir şekilde dağıtmalısınız.İşlem bittikten sonra kapatıcılara geçebilirsiniz.
  1. Fondüten kullanımı.Yüzünüzü fondüten sürmeye hazır bir hale getirdikten sonra fondüteni ince bir tabaka şeklinde yüzünüze sürün.Daha sonra sünger yardımı ile fazlalıkları alın.Fondüten seçiminde son derece dikkatli olun.Yüz renginize uygun olan fondüteni seçmeyi unutmayın ve aynı zamanda daha kalıcı fondüten türlerini seçerseniz  makyajınızın kalıcılığı bir o kadar fazla olacaktır.
  2. Yüzünüzde lekeler varsa kapatıcı kullanın.koyu lekeleri gizlemek için kullanacağınız ürünleri fırça yardımı ile uygulayın ve parmak yardımı ile leke olan bölgeye dağıtın.Parmak ucları ile dağıtılaan malzeme daha çok alana dağılmasına neden olur.
  3. Far seçiminde de daha uzun süreli kalma özelliğine sahip ürünler seçerseniz makyajınız daha dayanıklı olur.Farın kalıcılığını artırmak istiyorsanız toz formunda olan farlar seçin ve far fırçasını hafifce ıslatark kullanırsanız istediğiniz effekti elde edebilirsiniz.Daynıklı far için ışıltılı ve kremsi farlar seçin,çünkü mat farlar daha dayanıksız olur.
  4. Rimel seçerken suya dayanıklı rimeller seçmelisiniz.Dah kaliteli rimel seçmeye çalışın.Kaliteli ve suyadayanıklı rimeller göz altlarında artıkların dökülmesine neden olmaz.Rimel sürmeye geçmezden önce kirpiklerinizi kirpik tarağı ile tarayın.Böylece rimel sürdükten sonra kirpikleriniz topak haline gelmez ve siz de onları tek tek ayırmak zorunda kalmazsınız.
  5. Yüzünüzde yapacağınız tüm işlem bittikten sonra makyajın dayanıklı olması için makyaj sabitleyici sprey kullanın.Bu sprey makyajı saatler boyunca daha taze ve dayanıklı tutar.Dikkat edin spreyi yüzünüze uygulamadan önce gözlerinizi kapatın.Yanıcıdır.Gözlerinize zarar verebilir.

 

 

 

Benzer yazılar