Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

En iyi sivilce maskesi

En iyi sivilce maskesi

En iyi sivilce maskesi

Daha önce ki yazılarımızda da size sivilcelere iyi gelecek maskeler paylaşmıştım.Yine bir kaç doğal maske tarifi vereceğim.Bu tarifler yüzünüze sivilce çıkmasını önlemiyor ama en azından leke bırakmamasına yardımcı oluyor ve yüzünüzde sivilce varsa iyileşmesine yardımcı oluyor.Şimdi bir kaç tane doğal sivilce maske tarifi veriyorum.Uygulayın ve siz de yaralanın.

Patates maskesi:

Çiğ patatesimn içinde iltihap temizleyici özellik vardır.Maske için 1 tane çiğ patates alın ve ikiye bölüm.İç bölümünü sivilce olan yere sürün.Ya da patatesi alın blendr ya da meyve sıkacağından geçirin.Sıkılmış suyu pamukla sivilcelerin üzerine sürün.Maskeyi sürdükten sonra 15 dakika bekletin ve daha sonra bol su ile yıkayın.Bunu günde 4-5 kez yapabilirsiniz.arta kalan patates suyunu 3 gün saklamak mümkündür.

Çayağacı yağı:

Çayağacı yağı yüksek oranda mantar önleme özelliği vardır.Bu yağ anti bakteriyel doğal yağlar arasında en güçlü yağdır.Yağı pamuğun üzerine 2-3 damla olarak damlatın ve sivilcelerin üzerine sürün.Yüzünüzü yıkamasanız da olur.Bu işlemi her gün de yapabilirsiniz.Sivilcelere düzenli şekilde çay ağacı yağı sürerseniz hem sivilceleri,hem de sivilce sonrası kalacak olan lekeri yüksek oranda azaltmış olursunuz.

Karışım:

Bu karışım için size Vitamin E ampulü ,üzüm çekirdeği yağı aspir yağı (safran yağı) gerekecektir.Vitamın E üzerine 2 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağıve 2 çay kaşığı aspir yağını ilave edin ve karıştırın.Karışımı cam şişede saklayın ve yatmadan önce sivilcelerin özerine sürün.

Vitamin E

Sivilceler bu vitamini de kullanabilirsiniz.Her kesde aynı etkiyi vermez.Bir kes deneyin.Yüz derinize uygunsa kullanın.Sadece temiz derinize Vitamin E sürün.E vitamini kullandığınız yerde fondöten,krem kullanmamanız gerekir.

Aşağıda izleyeceğiniz vidyoda sivilcelere etkili olan serdeçal maskesi hazırlanması ve uygulaması talimatları var.Vidyoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Benzer yazılar