Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Fondöten Uygulaması

Fondöten  seçimi  yaparken şerit  testini  her  zaman doğal ışıkta uygulayınız. Uygulamada  her  zaman  üç  farklı  fondöten  rengi  uygulayınız. En son  olarak  da  fondötenin  doğla  olması  için  boyun  kısmında  ya  da  bile  kısmınızda  deneyiniz. Açık  bir  ten  rengine sahipseniz şerit  testini  boynunuzdan  çenenize dogru  deneyiniz. çeneninizden  boynunuza dogru  üç farklı  renk  deneyiniz  boynunuza en yakın rengi  tercih ediniz. Bronz  ten rengine sahip  bayanlar  ise çene  ve  ya  yanak  kısmına  denemelidir. Açık  ten  renginde  oldugu  gibi  aynı  şekilde  üç renk  tercih edilmelidir. Pembe  bir  yüze sahipseniz sürülen  fondöten  kırmızıya  dönüşebilir. Hafif pembe  rengi  içeren  fondötenler ise  yüzü  yaşlı  gösterebilir  bu  yüzden hafif  sarı  tonlarında fondöten tercih edilmelidir  ki  yüzde  ki  kılcal  damarları  daha  kolaylıkla  saklayabilirsiniz.

Cilt  yağlarının renk  pigmentlerinin renk  degiştirip  değiştirmediğini  görmek  için  denilen  fondötenin bir  kaç dakika  yüzde denenmesi  gerekir. Tüm yüze  fondöteninizi güzel bir şekilde  uygulayanız  eger oval  bir yüze sahipseniz Ovalin en geniş  kısmı göz çukurlarının oldugu yer kısmıdır.  ovalin yüksekliği  ve  uzunluğu  alın  ve  çene  kısmıdır.  Alnınıza, göz altınıza, elmacık kemiğinin üstüne ve çenenin ucuna ikinci ve ya ışık fondöten rengini uygulayınız. Işık verdiginiz bu noktalar ilk göze çarpan yerler olcacaktır. Son olarak ovalin dış kısmına, şakaklar, saç çizgisi ve yanaklarınızın yanlarını kapsayacak şekilde gölge fondöteninizi ve ya en koyu fondöteninizi uygulayınız. Dış gölgeleri koyulaştırıp  görsel  olarak  koyu  olan  kısmı geri  plana atacaksınız. Bu uygulama sayesinde yüzünüz daha  dar  ve  oval  duracaktır. Fondöteniniz makyajınızın  zeminini oluşturacagı  için  en  önem  vermeniz gereken  fondötendir. fondöten uygulaması  yapılmadan önce  yüzünüzün  temiz  olması  gerekir ve  Fondöteninizi uygulamadan  önce  yüzünüze  sıradan  bir krem de  sürebilirsiniz.  bu  krem sayesinde  fondötenenizin uzun  süre  dayanacaktır.  Daha  pürüzsüz bir  görünüme  sahip  olur.

Uygulayacagınız  fondöteni  yüzünüze  dikkatli  bir şekilde  yayma  dikkat edin  çene, saç  dipleri, kulak  kısmınıza ve  boyun  kısmınızada güzel  bir  şekilde  yayayın çünkü  yüz  kısmına güzel  yayaılmayan  fondötenler  kötü  bir  görüntü  yaratır. Yüzünüzle  boyun kısmını  ayrı  renk  gösteririr  bu yüzden de maske  gibi durabilir fondöten  seçimi  kadar  uygulama tekniği de  önemlidir.

Benzer yazılar