Şubat 15, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Göz kışıklıklarına karşı bitkisel yağlar

Göz kışıklıklarına karşı bitkisel yağlar

Göz kırışıklıklarına karşı bitkisel yağlar

Göz kırışıklıkları ,gülmekten,mimiklerden ve ya çevresel faktörlerden dolayı oluşur.Özelliklede güneşte duran insanlarda bu sorun daha çok görülür.Bu kırışıklıklar makyaj yaptığınızda en güzel makyajı bile çirkin gösterebilir.O yüzden bu sorunlarla karşılaşmamak için 20 yaştan sonra bu sorunu önleyebilmek için bitkisel yağlar kullanmanız gerekmektedir.

Fakat göz kırışıklıklarına karşı tüm yağlar etkili değildir.Bazılarını kullanmak derinize zarar verebilir.O yüzden yağların ne işe yaradıklarını kullanmadan önceden bilmek gerekir.
Şimdi size göz kırışıklıklarına etkili olan yağlar listesi vereceğiz.BU yağlardan düzenli olarak gösterilen miktarda kullanırsanız çok hızlı ve gözegörünür bir şekilde snouca ulaşabilirsiniz.

  • Buğday yağı.Gece uyumadan önce göz çevrenizi buğday yağı ile masaj yaparsanız göz kırşıklıklarına karşı mücadelede galibsiniz demektir.
  • Kayısı çekirdeği yağı.Aktarlarda bulabileceğiniz kayısı çekirdeği yağınnı pamuk ile göz çevresine sürün ve 1.5 saat bekledikten sonra temizleyin.Bu yöntemi haftada 3-4 kere uygularsanız kırışıklarınız azalmaya başlar.Kayısı çekirdeği yağında bol miktarda A vitamini vardır ki,bu da cildin toparlanmasını sağlar.
  • Avokado yağı.Avokado yağı da kırışıklıklara karşı etkili bir yöntemdir.Avokado yağını pamuk vasıtası ile göz etrafına sürün ve yarım saat bekletin.Uygularken masaj yaparak uygulamayı unutmayın..Haftada 1 -2 kere 1 çay kaşığı avokado yağı kullanmak yeterli olacaktır.
  • Zeytinyağı.Bildiğiniz gibi zeytinyağının insan vücuduna çeşitli faydaları vardır.İç organlarımıza,saçlara ves. Bunlardan bir tanesi de kırışıklıklardır ki ,bunu da zeytinyağı ile çözmek çok kolaydır.Şöyle ki zeytin yağı derinin kayb etdiği nemi geri kazandırır,deriyi nemlendirir ve kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatmaya yardımcı olur.Zeytinyağını haftada 1-2 defa gece uyumadan önce göz etrafınıza hafif masaj haraketleri ile sürün ve gece boyunca kalsın.Sabah uyndığınızda yıkayın.
  • Badem yağı.Göz kırıkşıklıklarına karşı bitkisel yağlar listesinde Badem yağı da vardır ki bu yağı,vücudun istenilen bölgesinde kolaylıkla kullanılması mümkün olan bir yağdır ki,onun kırışık açıcı ve sıkılaştırıcı özellikleri vardır.Badem yağını göz etrafındaki kırışıklıklar için de kullanabilirsiniz.Haftada 1 defa olmakla badem yağını göz etrafına sürün.Düzenli olarak kullanırsanız ,bir kaç ay sonra iyi etkisi göreceksiniz ve kırışıklıkların nasıl kayb olduğu gözlerinizle görünecek bir hale gelecektir.

Bitkisel yağlar deri için çok faydalı olduğu gibi aynı zamanda çok kullanıldığında yakıcı olabiliyor.O yüzden yağları kullanıdığınızda dikkatli olun.Fazla effekt elde etmek niyyetiyle gösterildiğindan fazla kullanmayın.Aksü taktirde bu sizin için tedavi yerine çok kötü sonuçlanabilir.

Her zaman güzel olun : )

Benzer yazılar