Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

İlginc restoran

İlginc restoran

İlginc restoran

İngilterenin başkenti Londrada ‘yok artık’ diyeceğiniz  ilginç restoran açılması pilanlandı.Bu restoran dünyada bir ilk.Nasıl diye sormuş olursanız eğer ‘hiç bir zaman aklına gelmeyecek bir şekilde’ derim.Niye mi?Çünkü,burda her kes çığlak olacak.Bu restoranda kesinlikle hiç bir şey giymek olmaz.

Böyle restoranı açmakta asıl maksat insanları mevcut hayatdan kısa süreliğine bile olsa ayırabilmek. Bu yüzden restoranın adı Hintçede doğal ve sade anlamına gelen ‘The Bunyadi‘ olacak.
Kimseyi zorla soyundurtmak niyetinde olmadığını söyleyen işletmede çıplak yemek yemek tamamen isteğe bağlıdır. Ancak cep telefonu, aydınlatma gibi modern unsurlar kesinlikle yasak.
Bu yüzden restoranda herhangi bir ısıtma sistemi de kullanılmayacak. Sadece yazın 3 ay boyunca hizmet verecek olan işletme, havalar soğuyunca da kapanacak.
“Ben efendi gibi yemeğimi yer kalkarım” diyenler ile “Vallahi çıplak yemek yemek için yanıp tutuşuyorum” diyenler bambu duvarlar ile birbirinden ayrılacak. O yüzden de böyle bir oturma düzeni düşünülmüş.
“Burada amaç gerçek özgürlüğü deneyimlemek” diyen restoran sahibi Seb Lyall, yemeklerin de tamamen doğal hayata uygun şekilde hazırlanacağını söylüyor.
Kesinlikle modern tabak-çanak kullanmayacaklarını söyleyen işletme sahibi, yemeklerin kil ve topraktan yapılmış tabaklarla servis edileceğini belirtiyor.
Burada yemek yemek isterseniz kişi başı 60 Sterlini yani yaklaşık 240 Türk Lirası ödemeniz gerekir.
Hiç öyle “Bu paraya kimse gelmez, dükkanı kapatırlar” demeyin. Daha restoran açılmadan şu an itibariyle tam 14 bin kişi ön rezervasyon yaptırmış durumda.
Doğallık bizim işimiz” diyen The Bunyadi’nin masa ve sandalyeleri işte böyle ağaçlardan yapılmış olacak.

Arkadaşlar yorum yapmadan duramıcam.Gerçekten şuan sesli gülüyorum.İnsanlar yaratıcılık diye-diye tuhaf -tuhaf şeyler yapmağa başladılar.Böyle giderse bir azdan mağarada yaşamağa başlarlar her halde.Ne diyim Allah sonumuzu hayır etsin inşaallah.

değişik restoran çıplaklar restoranı

  • Çıplaklar restoranında kullanılacak sandalyeler.

kütük sandalye

  • Yeni restoranın ismi.

The-Bunyadi-LOTI

Benzer yazılar