Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

İlk Görüşte Aşk

En çok tartışılan konulardan biri de ilk görüşte  aşk var mıdır gerçekten. Bir çoğumuz inanıyoruz eminim ki ama inanıp inanmamak sizin ellinizde. Araştırmacalara göre ise evet ilk görüşte aşk mümkün. İlk görüşte etkilendiyseniz bedeninizde tuaf bir şeyler hissediyorsanız ve bir an önce sizinle birlikte olsun istiyorsanız evet siz ilk görüşte Aşık olabilirsiniz. Araştırmacıların üstünde durduğu bir durum. Aşık olduğunuz an sadece piskolajjik olarak etkilenmesiniz. Fizyolojik olarak da bir çok değişiklik kaydedilmiştir. Kan akış hızınız artar ve dolasıyla kalbiniz daha hızlı atmaya başlar. Avuç içlerinde ki ter bezleri hareketlenir ve avuç içiniz terler. Gözlerinizin içi bile gülmesi bir değim değildir. Gerçekten de aşık olduğunuzda vücudunuzda bazı önemli gelişmeler olabilir.

Uzmanlar erkeklerin kadınlara oranla erkeklerin daha fazla ilk görüşte aşık olduklarını ve kadınlara oranla daha fazla aşka düştüğünü belirtiyor. Erkekler o an gördükleri kadından etkileniyor ve etkilemek  için  farklı  yollar tercih ediyor. Kadınlar ise  erkeklere göre daha garantici davranırlar kadınlar görünüşe önem verse bile onlar için karakter ve huy daha  çok önemlidir. Kadınların bir erkekte aradıkları özelliklerden biri de dürüstlüktür. Fakat ilk görüşte erkekler kadınları etkileye bilmek için yalan söylediğini biliyormuydunuz. Bu nedenle kadınlar temkinli davranmayı tercih ediyor. Yapılan bir ankete göre kadınlar flört aşamasında ilişkinin kendisinden daha çok heyecan verici olduğunu savunuyor. Bunun nedeni olarak ise erkeklerin daha çok özenli davranması gösteriliyor.

Erkeklerde kadınların peşinden koşmaktan hoşlanmıyor  değil. Erkekler de yerli yersiz uğraşmaktan hoşlanmıyor.  Ancak fazla naz da aşk usandırır. Kadınların bu konu da biraz dikkatli olmasında fayda var.  Eğer erkeğin aklını başından almak istiyorsanız yere sağlam basan sevdiğini belli eden ancak dozunda naz yapan biri olmanız gerekir. Yoksa erkekler sizden korkmaya başlayıp  ve kendisinden soğutmaya çalışıp uzaklaştırmaya çalışıyor. İlişkiyi  dengede tutmak çoğunlukla kadınlara düşüyor her şeyin yerini ve zamanını beklemek.

Benzer yazılar