Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

İncirin faydaları nelerdir?

İncirin faydaları nelerdir?

İncirin faydaları nelerdir?

Yüksek oranda lif içerme özelliğine sahip olan incir kabızlık dahil çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır.Sadece bu değil,kemik güçlendirilmesinde yardımcı olan magnezyum ,kalsium ve K vitanimi içeren incir,kemiklerinizin sağlığının korunmasında kullanılacak doğal tedavi yöntemi sayılabilir. Oldukca düşük kaloriye sahip ıncir,diyetlerde,kilo atmak için kullanılan diyet listelerinde yer almaktadır.1 incirde nerdeyse 40-45 kalori bulunur.Başka İncirin faydaları nelerdir?

İncirin Faydaları:

 • İncir potasyum bakımından oldukca çok zengin bir meyve olduğu için tansiyonun dengelenmesinde çok yardımcı olur.Düzenli olarak yüksek potasyuma sahip sebze ve meyve tüketmek kalp ve kalp damar ,tansiyon hastalıklarının tedavi olunmasında çok yardımcı olur.
 • Kabızlığı önleme gibi özelliklere sahiptir.Düzgün olarak tuvalete çıkma bilmek için içtiğiniz suyun miktarına dikkat etmeli,ve besin lif zengin olan meyve ve zebzeler tüketin.Özellikle kurutulmuş incir bağırsak haraketliliğine çok yardımcı olur.
 • Diyabet hastasıysanız incir meyvesi yemeniz size ilaç gibi gelecektir.
 • Magnezyum,besin lifi,K vitamini ,kalsiyum ‘la zengin olan incir,kemik zayıflıklarında,kemiklerin güçlendirilmesinde çok yardımcı olur.
 • Antioksidant özelliği vardır.Kurutulmuş incirde daha fazla antioksidant olduğu için bu meyve özellikle de göz sağlığına çok iyi gelir.55 yaş üstü insanlarda daha çok yaygın olan gözde sarı nokta görme hastalığından korunmak isteyenler kuru incir yiyebilirler.
 • Demirle zengin olan incir sizin demir ihtiyacınızı tamamen öder.1 adet incir demir ihtiyacının nerdeyse %1 öderme özelliğine sahiptir.
 • İncir yenildiği zaman tokluk hissi verir,kan şekerinin düşmesini dengeler.Bu yüzden kilo verirken uyguladığınız diyet listelerinin içerisine inciri dahil etmeniz en doğru seçim olacaktır.
 • İncir yapraklarından hazırlanmış çay kalp hastalarına çok iyi gelir.
 • İncir, B5,B9,B3,B6 vitaminleri içerir.
 • 51.823 kadının katıldığı bir araştırmada meyve kaynaklı besin lifi tüketen kadınların %34 daha az meme kanserine yakalandıkları öğrenildi.Lif bakımından daha zengin meyveler elma,hurma,incir,armut,erik sayılabilir.
 • İncir kolesterol düşürücü özelliğe sahipdir.

 

İncirin diğer faydaları:

İncir doğal kosmetik tedavi yöntemi kimi de kullanılabilir.taze inciri ezerek akne üzerine sürün ve 15*20 dakika bekletin.Daha sonra su ile temizleyin.

Boğaz ağrınız varsa ,1-2 adet kurutulmuş inciri  2 çay kaşığı balla karıştırın sıcak suda çay gibi yapın ve onu için.Hemen etkisini gösterir.

Ağsınızda yara varsa ,2-3 adet incir yaprağını çiyneyin.Bu ağzınızda olan yaraların tedavisine yardımcı olacaktır.Ve aynı zamanda ağız kokusunu önler.

Note:İncir yaprağı bazen alerji yapabilir.O yüzden dikkatli olun,kullanmadan önce test edin.

Benzer yazılar