Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Kalori dolu besinler

Kalori dolu besinler

Kalori dolu besinler

Bu yazıda kalori dolu besinler hakkında bilgi vereceğiz.Bu listeden yararlanıb size gerekli olan gıdalardan yararlanabilirsiniz ya da o gıdaların tüketimini durdurabilirsiniz.

  • Hayvansal yağlar yüksek kaloriye sahiptir.Balık ve et yağları aşırı müktarda kolesterol içerir ve kolay bir şekilde kilo almaya sebep olur.Bu yüzden bu gıdanın tüketilmesi zamanı dikkat edilmesi gerekir.100 gr tereyağında nerdeyse 900 kalori bulunur.100 g balık yağı ise 910 kaloriye sahiptir.
  • Bitkisel yağlar da yüksek kalorili besinlerdir.palmiye,zeytinyağı,fıstık yağı,ayçiçeği yağı,kanola yağı vs. yüksek kalorili besinler arasında yer almaktadır.100 gram bitkisel yağda 900 kalori bulunmaktadır.
  • Kuruyemişler de kalori birikimidir.Badem ,fıstık gibi kuruyemişlerin içerisinde yağ asitleri,protein  bulunmaktadır.1 avuç badem 161 kaloriden oluşur ve bu kalori 25’i karbohidrat,116’sı yağ ve 21’i protein olarak bölünür.
  • Fıstık ezmesinin  100 gramında yaklaşık 600 kalori vardır.1 yemek kaşığı fıstık ezmesinde 100 kalori vardır.
  • Siyah çikolata %50-70 arası kaakodan üretilir ve siyah çikolata kalori ve aynı zamanda antioksidant bakımından oldukca zengindir.
  • Peynir kalori ile zengin olmakla yanısıra kilo aldıran besin olarak da bilinmektedir.Yağ oranı oldukca yüksektir ve bu yüzden oldukca dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekir.
  • Tahin de kalorili besinleri listesinde yer almaktadır.100 gram tarinde 595 kalori vardır.

Kilo aldıran diğer besinler listesi:

kuru üzüm,yam buğday ekmeği,kuru kayısı,avokado,esmer pirinç,yulaf ezmesi,üzüm suyu,elma suyu,patates,ananas suyu,ceviz,balık yağı,susam,kuzu ciğeri,keten tohumu,fındık yağı,tereyağı,yumurta.

Kilo almamak için diyetler yapıyorsanız o zaman söylediğimiz besinleri kullanırken dikkatli olun.Yok eğer kilo almak istiyorsanız o zaman başka önerilerimiz de olacaktır.

Kilo almak istiyorsanız:

İşlenmiş hazır gıdalar tüketmeyin.Doğal ve evde hazırlanan gıdalar,yemeklerden yararlanın.Fırında pişmiş patates,bir bardak üzüm suyu,kahvaltıda 1 dilim ekmeğe sürülmüş fıstık ezmesi,yarım kase yogurt ve bal,omlet ve peynir vs. bu gibi gıdalanmak kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda haşlanmış tavuk,peynir ve yapraklı sebzeler ile hazırlanmış salata,portakal suyu,ballı ve muzlu yoğurt gibi atıştırmalık gereken kaloriyi sağlayan besinlerdir.

Benzer yazılar