Şubat 15, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Kilo Almadan Bebek Emzirmek

Kilo Almadan Bebek Emzirmek

Kilo Almadan Bebek Emzirmek

Her kadının bildiği gibi hamile kaldığınız andan vücudunda değişiklik olur.Miyde büyümeye başlar,iştah artar,her gördüğünü yemek ister,ya da hiç bir şey yemez,iştahsız olur.Ama bu durum doğum sonrası değişiyor.İştah fazlasıyla artıyor.Artmasa bile bebeğe süt olsun diye yemek için yemeğe zorlarız kendimizi.Bu da fazla ve gereksiz yağ birikintisine götürür.Bu birikmiş yağlarsa sonradan çok zorlukla eritilir.Peki kilo almadan bebek nasıl emzirilir?Sütümüzün bol olması ve kilo almamamız için neler yapmamız gerekiyor?

Anne sütünün bol olması için nasıl beslenmeli?

Genelde çoğu anneler sütü artırmak için şekerli yiyecekler yemeye başlarlar.Ama bu tamamen yalnış bir yöntem.O yüzden emzirirken hazır meyve suları,şekerle yapılan kompostolar,helva,tatlı ve çikolata gibi gıdalardan uzak durmanızda yarar vardır.Sütünüzü artırmak istiyorsanız bol bol su içiniz.Su sütü artırır.Her yemek yediğinizde 2 bardak su mutlaka içiniz.Yediğiniz meyveden sonra su içmeniz de gerekir.

İçerisinde bol su olan meyve ve sebzeler anne sütünü artırır.Her yemek yediğinizde bol yeşil salata yemeniz gerekir.Salata yaparken dikkat edin ,içine yağ,mayonez ve salata sosu koymayın.

İçerisinde su bol olan sebzeler ıspanak,karalahana,yeşil fasulye olarak bilindiği için,bu sebzelerden bol bol tüketmeye çalışın.Sebzeleri pişirirken kalitesinin yüksek olması için üzerine yumurta kırın ve seblerin yanında  kıyma ve ya köfte pişirin.

İçeceklerden meyve suyu,ayran,maden suyu,şekersiz bitki çayları içerseniz çok iyi tercih yapmış olursunuz.Kilo almadan bebek emzirmek istiyorsanız gece bebeğinizi emzirmeye kalktığınızda çok acıksanız bile sakın yemek yemeyiniz.Acıkdığınız zaman sadece bir bardak su için.

 

 

Kilo almadan bebek emzirmek istiyorsanız tuzlu yüyecekler yemeyiniz.Tuzlu yiyecekler belki sizin su içme isteyinizi artırabilir ama bu size ilerde çok büyük zarar verecektir.Fazla tuzlu gıda yemek böbrek hastalıklarına yol açar.Bu da en çok hamilelik döneminde size fazla problem yaşatır.O yüzden tuzlu yemekler kullanmamaya çalışın.

Benzer yazılar