Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Koltuk altı kararmaya son

Koltuk altı kararmaya son

Koltuk altı kararmaya son

Koltuk altı çok sorunlu bölgelerden bir tanesi.Her ne kadar bakımlı ve temiz olsanız bile koltuk altı bölgeden dolayı çoğu kadın kendini kötü hiss eder.Bu sorun kış aylarında o kadar da göze görünmese de ,yaz aylarında daha çok insanın gözüne batmaya başlar.Kolunuzu kaldırmanız gereken durumlara nefret eder hale gelir insan.

Koltuk altı bölgelerde kararmalar bir kaç nedenden dolayı yaranabilir.Bunlara kilo ,tüylerin temizlenmesi,özellikle de çoğu zaman jilet kullanarak tüylerden kurtulan insanlarda olur bu sorunlar.

Bu morel bozucu sorununu doğal bir şekilde çözmek mümkündür. Kadınlarda öz güvenini kayb etmesine neden olan koltuk altı kararmalarına çözüm olarak vereceğimiz yöntemlerle evde çok rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz.Bakalım bu yöntemler nelerdir.

  • Bepanthene krem.Yapacağınız yöntemlerden bir tanesi düzenli olarak bepanthene plus kremi kullanın.Bu kremi düzenli olarak kullanırsanız memnun kalacaksınız.Bepanthene kremi koltuk altı kararmalarına çok iyi gelir,kararmayı önler ve beyazlatmak için yardımcı olur.
  • Limon.Koltuk altı karamasına daha bir çözümse limondur.Bir çok cilt sorunlarına yardımcı olan limon ,koltuk altı karamalara da yardımcı olacaktır.Asidik içeriği ile renk açıcı özelliğe sahiptir.Bu sayede koltuk altı kararmasında kullanıldığında çok iyi sonuçlar elde edilebilir.Sadece iyi bir sonuç elde etmek isterseniz düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.Eğer cildiniz fazla yanar ve tahriş olursa limon kullandığınızda yakabilir.Bu yüzden iyileşene kadar bir süre limon sürmeyi durdurmanız ve diğer kürüler kullanmanız önerilir.
  • Sirke.Sirke de limon gibi beyazlatıcı özelliğe sahip olan maddedir.Bu madde de koltuk altı kararmalarında beyazlatıcı olarak kullanılabilir.Sirke ile koltuk altınızı beyazlatmak isterseniz sirke ve pirinç unundan oluşan bir karışım ahzırlamanız gerekir.Bunun için pirinç unu ve sirkeyi karıştırın ve koltuk altınıza uygulayın.Hazır olan karışımı koltuk altına sürün ve 15bekletin.Süre bittikten sonra ılık su ile yıkayın.Yıkadıktan sonra  nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.Bu karışımı düzenli olarak haftada 1-2 kez uygularsanız1 ay içerisinde koltuk altlarınızın beyazlığına kavuşabilirsiniz.Hatırlatalım ki,bu karışım sadece koltuk altı beyazlamasına değil,aynı zamanda koltuk altında olan kokuya karşı da çok daha etkili bir yöntemdir.

Verdiğimiz bu yöntemlerden düzenli olarak kullanırsanız artık siz de koltuk altı kararmalara son diyebilirsiniz.

 

Benzer yazılar