Haziran 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Lavanta maskesi

Lavanta maskesi

Lavanta ile sivilce ve kırışıklık maskesi

Sivilceler stresten,doğru beslenmemek sonucunda,her hangi vitamin yetersizliğinden,kan azlığından vs. sebeblerden çıkar.Her neden çıkarsa çıksın her zaman sinir bozucu bir görünüş ortaya çıkarır.Bakımlı cilde sahip olmak için daima sivilcelerden kurtulmaya çalışırız ve çeşitli yöntemler kullanılır.Bu yöntemlerden bir tanesi de doğal maske tarifleridir.Bu maskeler sivilcelere,kırışıklıklara vs. çeşitli sorunlara yardımcı olur,derimize zarar vermez.Bu yazı da hem kırışıklıklara ,hem de sivilcelere ilaç olacak süper bir maske hakkında bilgi vereceğiz.

Beslenme uzmanı Ender Saraç tarafından verilen bu maske evde kolay bir şekilde hazırlanabilir,tamamen doğaldır ve kesinlikle etki sağlar.Cildi besleyen,sivilce ve kırışıklardan kurtulmanıza yardımcı olan lavanta maskesi nasıl hazırlanıyormuş ve hangi malzemeler gerekiyormuş bir bakalım:

  •  1 su bardağı portakal suyu
  • 1 su bardağı lavanta çiçeği
  • 2 dilim kabuğu soyulmuş salatalık
  • 1 adet yumurta sarısı
  • mısır unu
  • katkısı olmayan,kaliteli bal

Maskenin hazırlanması:İlk önce portakal suyu ve lavantanı bir kabın içerisine koyun ve kısık ateş üzerinde karıştırın.Karışmı ısınana kadar ateşte karıştırılmalıdır.Daha sonra ısınmış karışımın üzerine kabuğu soyulmuş salatalığı iyice ezilmiş bir şekilde ekleyin.Daha sonra geride kalan malzemeleri ekleyerek krem haline gelene kadar iyice karıştırın.Elde etdiğiniz karışımı buzdolabında en az 3 saat olmakla bekletmeniz gerekir.
Lavanta maskesi uygulaması:Hazır etdiğiniz doğal maskeyi bir ay boyunca ,haftada 2 kez olmakla düzenli bir şekilde kullanmak gerekir.Kremin dozu gösterilen şekilden fazla olmamalıdır.Bu maske yardımı ile kırışıklar gözle görülür bir şekilde azalacak ve aynı zamanda sivilceler de temizlenmiş olacaktır.Maskeyi uyguladıktan sonra yarım saat bekletmek gerekir ve daha sonra peeling yapar gibi ovmakla çıkarmak  gerekir.Bu yöntemle ayrı bir temizleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Note:lavanta maskesini hazırlarken dikkat etmeniz gereken şey lavanta çiçeklerinin yanında eşit miktarda yaprak da kullanılmasıdır.Bu maske lavanta çiçeği kullanıldığında etkili olur.Çiçeğin yerine yağını kullanmayın.Etkisi olmaz.

Her zaman güzel olmak dileğiyle  :)))

Benzer yazılar