Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat

Lazer epilasyon bildiğiniz gibi tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmaktır.Ve lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken şey bu epilasyonun her kese uygulanmamasıdır.Lazer epilasyon kıl köklerinin pigmenti tarafından emilerek ,kıl foliküllerinin yıpratılmasıdır.Çeşitli lazer cihazları geliştirilerek kıl ve istenmeyen tüylerin kalıcı olarak temizlenmesi amaçlı yapılan bir cihazdır.Bu işlemi yaparken en önemli nokta bu işlemin kime yapılabilmesidir.

Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır ki,bu hususlarda lazer epilasyon yaptırılması kesinlikle önerilmiyor ve yaptırılırsa kötü sonuçlanabilir.

Ne zaman lazer epilasyon yapılmaz:

Estetik International Sağlık Grubu Lazer Epilasyon Birimi ‘nin söylediklerine göre ,lazer epilasyonun yetişkin erkek ve ya kadın her kes tarafından yaptırılabilir.Eğer ilerlemiş şeker hastalığı varsa,kalbinizde pil varsa,lazer yapılacak bölgede akne ,sivilce,yanık ve ya güneş yarası ,tahriş ves. bu gibi sorunlar varsa özellikle de her hangi bir cilt hastalığı bulunuyorsa ,lazer epilasyon yaptırılması kesinlikle olmaz.
Merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına dikkat edilmelidir.

Estetik International Sağlık Grubu uzmanları:“Lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlar hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına, kişiye özel ve kişinin bedeni üzerindeki farklı tüy tiplerine özel cihazlar kullanabilecek kapasitede olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz”diyerek, bünyelerinde lazer epilasyon uygulamalarına bireysel, kişiye özel çözümler getirdikleri özellikle vurguladılar.

Benzer yazılar