Haziran 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Makyajla burun nasıl küçültülür?

Makyajla burun nasıl küçültülür?

Makyajla burun nasıl küçültülür?

Burun nefes almamızı sağlayan bir organdır.Her insan doğduğunda kendi yüzüne uygun olan bir burun türü ile doğar.Ama zaman geçtikce kendi burunlarını beğenmeyen insanlara rastlıyoruz.En çok kadınlar burunlarını farklı yapmak için çeşitli yöntemler kullanırlar.Bunun en önde giden ve tanınan çeşidi estetik amaliyyat yapmaktır.Ama her kes estetik ameliyyat yapacak kadar cesaretli değildir ve aynı zamanda ameliyyat her hangi hastalıktan yapılıyor olmuş olsun en son çözüm olarak kullanılmalıdır.Aynı zamanda estetik ameliyyat yapmadan bazı makyaj teknikleri ile de burun küçültme mümkündür.Makyajla burun küçültmeye aynı zamanda burun kontürleme de diyorlar.Bunun için sadece gerekli olan burnunuzun tüpünü doğru tespit etmek ve gereken doğru malzemeleri kullanmak olacaktır.

Makyajla burun küçültmek için gereken malzemeler nelerdir?

  • İlk önce gereken malzeme aydınlatıcı pudra olacaktır.
  • Daha sonra ince ve dolgun uölu olan 2 tane makyaj fırçası gerekir.

Malzemelerinizi aldıktan sonra işleme başlaya bilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir bir bakalım:

  • Aydınlatıcı pudra seçerken  dikkat edin pudra simli olmasın .İstediğiniz sonucu elde edebilmek için bronz ve aydınlatıcı pudra seçerken mat ürünler seçmeyi tercih edin.
  • Daha sonra yüzünüzün kalan bölgelerinde kullanacağınız diğer malzemelerin ten renginize uygun olmasına çok dikkat edin.İyi sonuc alabilmek için malzeme seçimine özen göstermek gerekir.

Geçelim şimdi kontürleme işlemine.

Makyajla burun nasıl küçültülür?

Burunlar çeşitli olduğu için her burun tüpüne uygun kontürleme çeşitlerini vereceğim.

  • Kemikli burun nasıl kontürlenir?

Kemikli buruna sahip olan bayanlar ilk önce burunda çıkıntıyı kapatmaya çalışırlar.Burunun daha düz görünmesini isterler.Bunun için göz pınarlarınızdan burun deliklerinize kadar olan bölgeyi bronz pudra ile gölgelendirmeniz gerekir.Pudranın keskin şekilde görünmemesi için fırça ile iyice dağıtmak gerekir.İşlem bittikten sonra elmacık kemiklerinizi de allık ile gölgelendirmeniz gerekir.Allık seçerken bronz renkler kullanın.

  • Uzun burun nasıl kontürlenir?

Uzun buruna sahip olan bayanlar burun küçültme işlemine ilk önce burnunuzun ucuna mat bronzlaştırıcı sürmekle başlayın.Daha sonra burnun kemik kısmına aydınlatıcı pudra uygulamanız gerekir.Dikkat edin burnunuza uyguladığınız pudrayı iyice dağıtın.Yüzüne derinlik kazandırmak isteyen bayanlar göz kapaklarına hafif far uygulayabilirler.

  • Geniş  deliklere sahip burun nasıl kontürlenir?

Ganiş deliklere sahip burunları küçük göstermek için burun deliklerinin üzerine bronz pudrayı uygulayın ve iyice dağıtın ki,kusursuz olsun.Pudrayı dağıtdıktan sonra kaşların başlangıc noktasından burun deliklerinize kadar olan bölgeni gölgeleyin.Allık kullanırken dikkat edin elmacık kemikleriniz keskin bir şekilde görünmesin.

  • Büyük burun nasıl kontürlenir?

Büyük burnu küçük için burunun her iki tarafına kapatıcı sürün .Burunun ist kısmına aydınlatıcı pudra uyguladıktan sonra iyice dağıtın.Ve işlem bitmiştir.

Benzer yazılar