Haziran 17, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj

Mineral Makyaj

Mineral makyaj,Fazla makyaj yapıp göze çarpmak istemiyorum diyenlerin seçimi. Çünkü bu makyaj türü ile makyaj yaptığınız belli olmayacaktır.

Mineral makyaj hem makyaj yapıyım ama belli olması,hem de içinde cildime zarar verecek katkılar olmasın diyen bayanların tercih etdiği yeni tür makyaj çeşitidir.Doğal güneş filtresi içerene pudralar yardımı ile yüzünüze olan pürüzler kolay bir şekilde kapanacaktır.Tek yapılması gereken şey kendinize uygun renk tonunu seçerek almaktır.Kendinize daha uygun rengi daha düzgün şekilde seçebilmek için ürünü güneş ışığında uygulayarak deneyin.

Mineral toz fondöteni iki tür kullanmanız mümkündür.1.Pürüzsüz ve mat bir ten yaparatmak istiyorsanız ,geniş az tüylü küt bir fırça kullanarak istediğinize ulaşabilirsiniz.2.Gerçek fondöten kapatıcılığı isteyenler ise kabuki isimli küt,bol,sık tüylü top fırça kullanmalıdırlar.Bu tür fırçalar sık tüylü olduklarından cildinizde daha çok ürün bırakacakdır.

Doğal ürün olan bu makyaj türü cildi korur ve aynı zamanda gözenekeleri tıkamaz.Antialerjik özelliğe sahiptir.Tüm cild çeşitlerine uygulanabilir.Cildinize zarar vermez.

Mineral makyaj özellikleri:

Toz halinde olur ve doğal olduğu için son kullanma tarihi verilmemiştir.Bu maktaj malzemelerinin kullanma teknikleri de diğer ürünlerinden oldukca farklıdır.Fırça yardımı ile kapağına gereken miktarda dökülerek uygulanmalıdır.Gereken fırçalara,pudra fırçası,ince uçlu fırça,göz farı fırçası aittir ve bunlar yeterli olacaktır.

Uygulama özellikleri:

UYgulanamzdan çnce cilt mutlaka temiz bir şekilde olmalıdır.Ürün toz halinde üretildiği için uygun fırça seçilerek içeriden dışa doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir.Fırçayı toza batırdıktan sonra fazla malzemenin dökülmesi için hafif bir şekilde vurmak gerekir.Böylece yüzünüze fazla boya sğrmemeiş olursunuz.Bu ürünler kalınlık yapmaz ve cilt cizgilerini derinleştirmez.İstediğiniz renk tonu ve makyaj kalınlığını alabilmeniz için istediğiniz kadar kullanmakta özgürsünüz.

Temiz cilde sahip olmak kadınları güzel göstermekle birlikte,aynı zamanda özgüveni de artırmış olur.Temiz bir cilde sahip olmak için doğru makyaj malzemeleri kullanılmalı ve yüz cildine uygun bakım yapılmalıdır.Her zaman güzel olmak dileğiyle.

Benzer yazılar