Haziran 17, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Porselen makyaj nedir ve nasıl kullanılır?

Porselen makyaj nedir ve nasıl kullanılır?

Porselen makyaj nedir ve nasıl kullanılır?

Bu konumuz diğer maktaj türlerinden daha farklı olan porselen makyaj hakkında konuşacağız.Bu makyaj porselen makyajdır.Bakalım bu makyajın farkı nededir?

Porselen makyaj nedir?

Bu makyaj diğer makyaj türlerinden katdığı görüntüye göre ayrılır.Bu makyaj uygulandıktan sonra insana mat ve donuk bir görüntü verir.Aynı zamanda bu makyaj türü günlük kullanım için hiç de uygun seçim değildir.Nedeni ise uygulandığı kişinin tamamen doğallıktan çıkarak oyuncak bebeğe veya fotoğrafa benzemesidir.Porselen makyaj daha çok özel davetlerde uygulanırsa daha düzgün bir seçim olacaktır.

Porselen makyaj uygulandığında tamamen hatasız bir şekilde ,kusursuz uygulanmalıdır.Bu yüzden bu makyaj  çeşitini uygulamak için profesyonel uzmanlar gerekmektedir.Diğer makyajlardan farkı tazelenememsi ve yanlış olduğu taktirde düzeltilememesidir.Bu yüzden makyaj yapımı zamanı oldukca dikkatli olmakta yarar vardır.

Cild sorunları olan kişilere önerilmemektedir.Çünkü uygulandığında cildin nefes almasını engeller ve bu da sorunlu cildler için oldukca zararlıdır.

Porselen makyajın uygulama teknikleri:

Porselen makyaj da uygulandığında diğer makyaj gibi uygulanır ama farkı malzemelerin daha değişik olmasıdır.Bakalım porselen makyaj nasıl yapılıyor.

Fondöten ve Pudra:Bu makyajda kullanılacak fondöten ve pudra  sulandırılarak kullanılır.Nedeni ise taş pudra olmasıdır.Taş pudra sadece yüz kısmında değil,aynı zamanda boyun ve dekolte kısımlarında da kullanılır.

Göz makyajı:Bu makyajda göz makyajı hafif bir şekilde yapılır ve daha açık renkler kullanılır.Kürpükler oldukca dolgun bir şekilde belirtilir.

Allık.Porselen makyaj uygulamasında allık dairesel hatraketler yaparak yüz hatlarını belirginleştirmeden yapılır ve açık renk allık kullanılır.

Dudak makyajı:Diğer malzemelerden farklı olarak bu makyajda kullanılan ruj daha canlı va ateşli renkler olarak seçilmelidir.Oldukca kabarık bir şekilde göz önünde olan dudaklar,çok hoş bir görüntü yaratır.

Porselen makyaj zamanı dikkat edilmesi gereken şey,yüzde kesinlikle tüy olmamasıdır.Tüy ,makyajın bozulmasına neden olur.

Her türlü makyaj ürünleri seçerken dikkat etmeniz gereken şeyrenklerin cildinize uygun olanını seçmenizdir.Bu durumda istediğiniz makyajı yapmanız mümkündür.

 

Benzer yazılar