Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Saç ekimi hakkında yanlış bilgiler

Saç ekimi hakkında yanlış bilgiler

Saç ekimi hakkında yanlış bilgiler

Saç dökülmesi genelde en çok erkeklerde görünen bir sorundur.Kadınlarda da olur ama çok olmaz.Bu sorunu saç dökülmesini gördüğünüz anda müdahele etmeniz gerekir.Bu anda müdahele edip saç dökülmesini az da olsa durdurabilirsiniz.Ama ne yaparsanız yapın hiç bir müdahele yardımcı olmuyorsa saçınız durmadan dökülüyorsa demek kel kalacağınız gün yakındadır demektir.Peki saç tamamen dökülürse ne yapabiliriz?Tek çözüm var.Bu da saç ekimi.Saç ekmekle dökdüğünüz saçlara kavuşabilirsiniz.Tabi saç ektirmek isteyen kişilerin saç ekimi hakkında bazı doğru sandıklarını sanan yanlış bilgiler vardır ki,biz bunları size bildirmek istiyoruz.

  • İlk önce bazı insanlar yazın saç ekimi yapılmasının doğru olmadığını sanıyorlar.Ama bu düşünce tamamen yanlış bir düşünce.Çünkü ,hem kış,hem de yaz aylarında saç ekimi gerçekleştirilebilir.Ameliyyat gerçekleşenden 2 -5 gün arasında hasta kendini çok soğuktan ve çok sıcaktan korumalıdır.Saç ekimi yaptırmak için kafanızın iyice kelleşmesini beklemeyin.
  • Dha osnra insanları saç ektiren insanların denize giremiyeceğini düşünürler.Bu düşünce de yanlış.Saç ekimi yapılan andan 2 hafta sonra denize gidebilirsiniz. Ve ayrıca saç ekilen bölgeyi 1- 2 hafta içinde güneş ışınlarından korumanız gerekir.
  • Saç ekimi içne telli saçlara yaplmazmış diye düşünenler de var.Bu düşünce de yanlış.Tabi ki de ince telli saçlara da saş ekimi yapılır.Bir fark var oa da ince telli saç ekiminin kalın telli saç ekimine kıyasta daha sık yapılmasıdır.
  • Beyazlayan saşlara ekim yapılamazmış.Bu düşüncenin de yanlış olduğunu bildirerek söylemek isteriz ki,tabi ki renkli saçlara kıyasta beyaz telli saç ekimi daha zordur ama yapılır.Ama bu konu çok profesyonellik istediği için beyaz saçlarınıza saş ektirirken dikkat edin doktorunuzu doğru seçin.Aksi halde saç ekimi tamamen fiyasko ile sonuçlanacaktır.Beyaz saçlı derinin tedavisi diğer saçlara kıyasta daha farklıdır.Sadece beyaz saşlar ekildiğinde sonuç daha doğal görünür.
  • Saç ekimi bir defa yapılırmış.Bu düşünce de yanlıştır.Saş ekimi tamamen saçsız alanın genişliğinde ve donör alanda olan saçların sıklığıyla alakalı bir prosestir.Bu yüzden saş ekiminin kaç defa yapılması tamamen saçlara bağlı bir ameliyyattır.

Benzer yazılar