Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Saç uzatma yöntemi

Saç uzatma yöntemi

 Saç uzatma yöntemi

Saçlarınız uzamıyormu?Geç uzamasından şikayetçimisiniz?Eğer saç uzatmak için yöntemler uyguladıysanız ve hala saçınız uzamıyorsa,demek ki,yanlış yaptığınız birşeyler var.Saçlarınızı uzatmak için uyguladığınız maskelerle aynı zamanda bazı kuralla da uymanız gerekir.Eğer saçlarınızın hızlı ve sağlam bir şekilde uzamasını istiyorsanız o zaman bu kurallara uymalısınız.Bu kurallar sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.Uyarsanız kendiniz saçınızın nasıl uzadığının şahidi olacaksınız.

  • Saçlarınızın yıkadığınızda su sıcaklığını sürekli değiştirmenizde yara var.Bu saç diplerinizde kan dolaşımını hızlandırır,saçlar ölü hücreleri atar ve yenilenir.Bu da saölarınızın daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.
  • Saç yıkama süresinde saç diplerini parmak uclarıyla hafif masaj yapın.
  • Balık ve fındıkta saçların beslenmesi için gereken besinler vardır.O yüzden haftada en az 2-3 porsiyon balık tüketmenizde yarar var.Bu da sizi saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Aşırı sıcak yerlerde -güneş altında ves- yerlerde fazla durmayın.Sıcaklık saçların nemini yok eder ve saöların kırılgan olmasına neden olur.Ve saçlarınız uzamaz.
  • 6-8 haftada bir saç uçlarınızı kestirin.Bu yöntem de saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız her gün saç yıkamazsanız iyi edersiniz.Haftada 2- 3 kez yıkamanız yeterlidir.Fazla yıkanan saç diplerinde nem ve saçın kendi yağı kalmadığı için saçınız kurur,ve uzamaz.

Aşağıdakı vidyoda saçlarınıza iyi gelecek , onların dökülmesini önleyecek ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacak soğan maskesi yapımı var.Buyurun izleyin ve siz de uygulayın.

Benzer yazılar