Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Şiddet gören kadınlar bakın ne yaptı

Şiddet gören kadınlar bakın ne yaptı

Şiddet gören kadınlar bakın ne yaptı

Her zaman eşlerinden dayak gören,hayatları zındana dönüşen kadınlara sonunda yeni bir çözüm önerisi ile gelen eski boks milli takım antrenörü Ercan Balamir,yeni boks klübü açtı.Kursa her yaştan olan bayanlar katılabilir.Bu kursda daha çok eşinden şiddet gören kadınlar katılıyor.Yaklaşık 40 kadın kursa başvurdu ve boks öğrenmeye başladı.Kursa katılan kadınlardan bir iki tanesinin söylediği sözlere dikkatinizi çekeriz:

Aysel Gençarslan :62 yaşında bir bayan.’Ben buraya koca şiddetine karşı koymak için geliyorum. Bütün kızlarımı ve torunlarımı da kursa getiriyorum. Onlar da koca şiddetine maruz kalmasın. Ben tam 40 yıl koca şiddeti gördüm. Kocam öldü de kurtuldum”.Aysel hanım aynı zamanda 40 sene kocasından dayak  yediyini de söyledi.

Fatoş Aşık:13 sene kocasından şiddet gören Fatoş hanım ‘İlk evlendiğimizde şiddet yoktu ancak daha sonra hem sözle hem de fiziksel olarak şiddet başladı. Ben de bu nedenle 13 yıl sonra eşimden ayrıldım. Buraya da bundan sonra erkeklerden şiddet görmemek için ya da şiddet esnasında kendimi korumak için geliyorum” .Kendini korumayın tek çözümünü bunda gören Fatoş hanım da kursa üye oldu ve boksör olmak için çaba göstermekte.

Şiddet gördükleri erkeklerin isimlerini bile anmak istemeyen kadınlar Balamir ‘in boks kursunza haftada 4 gün 2 saat olarak katılıyorlar ve güclü olub kendilerini ezdirmemek için,iyi bir boksör olmak için çok emin adımlarla ,yüksek çaba sarf ederek adımlıyorlar.

Aslında her kadın evlenmeden önce boks,taykvando,karate gibi spor alanları ile ilgilense tüm bunlar olmaz ama,tabi ki,yaşama koşulları her şeyi değişiyor.Ne diyelim,Allah karısına işgence yapan erkekleri islah etsin.Bildiği gişbi cezalandırsın.Kadınlar Muhammed peygamberin bu dünyadakı emanetidir.Kadınlarımıza saygı duyalım.

Benzer yazılar