Haziran 14, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Sivilceniz olmasını istemiyorsanız okuyun

Sivilceniz olmasını istemiyorsanız okuyun

Sivilceniz olmasını istemiyorsanız okuyun

Sivilceler yüz derisinde olan,her kesi rahatsız eden ,hatta stres ve depresyona sokabilecek bir güce sahip olan bir deri sorunudur.Bu sorunu ortadan kaldırmak o kadar kolay bir iş değildir.Yüzümüze çıkan en ufak sivilceyi ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler kullanırlar.Bu yöntemler  kremler,doğal karışımlar,maskeler vs. olur.Bir sivilceyi oratadn kaldırmaya hem zamanımız gider,hem de o gidene kadar iyice sinir olur.Sivilceler çeşitli nedenlerden çıkar.Stres,yorgunluk,uykusuzluk,sinir,düzensiz uyku ,kirli hava ortamı,hijyenik kurallara uymamak vs.

Sivilce belasından kurtulmak için oldukca dikkatli olmalıyız.Her ürünü de yüzümüze sürersek daha kötü sorunlar alabileceğimiz için ,o yüzden yediklerimize de dikkat etmemiz gerekir ki,bu sorunları yaşamayalım.Bu yazımızda ‘sivilceniz olmasını istemiyorsanız okuyun’ başlığı altında konuşacağız.Konumuzda sivilce oluşumunu önleyen yiyecekler hakkında konuşacağız.Bakalım hangi yiyecekler sivilce oluşumunu önler.

Sivilce oluşumunu önleyen yiyecekler:

 • Kırmızı meyveler:Kırmızı meyveler olarak bilinen kırmızı üzüm,kızılcık,kiraz,vişne,çilek gibi antioksidant dolu yeyicekler cildinizde olan akneleri oluşmadan karşısını alır ve mükemmel bir yüz derisine sahip olursunuz.
 • Avakado:Avakado E ,C vitaminleri ile zengindir.Bir çok rahatsızlıkları ortadan kaldırmakta yardımcı olur.En öenmlisi de cildi inanılmaz derecede tüm sorunlardan arındırır.Haftada bir kere avakado yeemk temiz ve sivilcesiz bir yüz derisine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Ananas:Ananas da yüz derisini problemlerini ortadan kaldırmak konusunda uzman meyvelerden bir tanesidir.Terkibinde olan bromelin maddesi cildin tüm zararlı maddelerini temizler.
 • Domates:Domates kırmızı renginden dolayı çok antioksidant ve likopenin meddesi içerir.Bu da kuru cildi canlandırır .
 • Yeşil çay:Genelde yeşil çay kilo vermek için kullanılır ama artık sivilceleri de etkilediğini de bilmiş olduk.Yeşil çay cildi sakinleştirir ve sıkılaştırır.Sivilce oluşumunu sağlayan yapıları kurutur.Böylece sivilce oluşumunu önlemiş olursunuz.
 • Ceviz:Ceviz içinde olan yağ sayesinde cildin yağlanmasını azaltır ve yaşlanmasını önler.
 • Çikolata:Siyah çikolata antioksidant özelliğine sahiptir ve cildi besler.Kan akışını düzenler ve cildi akne sorunlardan kurtarır.
 • Balık:Balık’ta omega 3 vardır ve bu da cildin kalitesinin artmasına ,yaşlanmayı önlemeye yardımcı olur.
 • Nar:Nar da cildin daha iyi olmasına yardımcı olur.Genişlemiş damarları azaltır ve cildi daha sağlıklı gösterir.
 • Yumurta:Yumurtanın içinde olan çinko,biotin,B vitaminleri cildinizde olan bir çok sorunları ortadan kaldırır.
 • Ispanak:Ispanak cildi aknelerden korur ve aynı zamanda genç kalmasına yardım eder.

 

 

Benzer yazılar