Temmuz 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Zencefil çayı

Zencefil çayı

Zencefil çayı

Zencefil çayı içerek ömrünüzü artırın.

Zencefilin faydaları hakkında diğer yazımızda konuşmuştuk.Ne kadar faydalı olduğu konusunda bilgi edinmiş olmuşsunuzdur.Bu yazımızda bu kadar şifalı doğal tedavi bitkisinin nasıl kullanılacağı hakkında konuşacağız.

Bu bitkinin en pratik kullanış tarzı çay şeklinde içmektir.Zencefil çayı demlemeyi bilmiyoruz derseniz eğer,o zaman bu akalemizi dikkatle okuyun ,uygulayın ve siz de düzenli bir şekilde tüketin.

Zencefil çayı nasıl demlenir?

Zencefil tek başına tüketilmesi mümkün olan bitkidir.Yaklaşık 4 bakdak zencefil çayı hazırlayabilmek için ,nerdeyse 4 sm uzunluğunda zencefil soyayularak temizlenmeli ,daha sonra küçük bir tencereye 4 bardak su su kaynatarak içine ince dilimlenmiş zencefilleri ekleyin.Daha sonra ocak kapatılır ve tencerenin kapağı kapatılarak 15-20 dakika falan bir sürede demlemeye bırakılmalıdır.Süre bitdikten sonra süzülür ve çay hazır olmuş olur.Hazır olmuş çayı tatlı bir şekilde tüketmek istiyorsanız içine limon dilimleri ve bal katabilirsiniz.Bu çay bir çok rahatsızlıkları ve acıları dindirmeye yardımcı olur.Mide bulantısı,hazımsızlık,baş dönmesi,boğaz ağrısı,adet sancıları,soğuk algınlığı vs. gibi rahatsızlıklarda kullanıldığında çok etkili bir sonuç almış olursunuz.

Zencefil bitkisinin kan sulandırma özelliğinin olduğu için yüksek tansiyon hastalarına önerilir.Tansiyonu düşürme özelliğine sahiptir.Ama dikkat edilmesi gereken konu ise tansiyon ilaçları ile birlikte içilmemesidir.Bu halde aşırı tansiyon düşüklüğü olabilir ki,bu da oldukca tehlikelidir.

Zencefil çayı içerken dikkat:

Tüketildiğinde kilo başına 2 gram olmakla tüketilmelidir.Fazlası tüketilirse mide bulantısı,ishal,baş dönmesi ve bu gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz.

Benzer yazılar