Eylül 22, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

13 .burç haberi yalan oldu

13 .burç haberi yalan oldu

Yalan 13 .burç haberi

Bir kaç gündür internetde  bir çok sayfalarda burçların deişerek 13 adet olması hakkında haberleri okumayan yok.Her kes nasıl oluyor böyle bir şey düye düşünmedi değil.Fakat bu haberler tamamen yanlıştır.13. burç diye bir şey yokmuş.

NASA’nın burçların tarihlerinin değişmesi hakkında söylenilen haberler tüm gündemi sarstı.Çok kısa bir süre de artık 12 değil 13 burç oldu,burçlar değişti gibi haberler yazılmaya başladı.
Meğerse bu haberler tamamen yazıldığı gibi değilmiş.NASSA’nın duyurmalarına göre:

ABD Uzay ve Havacılık Dairesinde astrolog ve astronomlar arasında yeni bir tartışmaya neden olacak konu yarandı.Onların aşıklamalarına göre dünyanın yörüngesel salınımı sebebiyle yıldızlar Dünya’ya göre pozisyonlarını değiştirdiler.Bu nedenle de şuanki gökyüzünün geçmişteki gökyüzünden tamamen değişmiş hale geldiğini ve böylece de 12 burcu oluşturan takımyıldızların üzerinde bulunduğu zamanın da bu nedenle değiştiği ifade edilmişti.

NASSA -13 burç yoktur.

 

Yıldızların pozisyonları genellikle sık bir şekilde değişiyor ,fakat burçlarla takımyıldızlar aynı şey değildirler.Haberlerde durmadan yazılan ‘ burçlar 13 oldu ‘diye geçen haberler kesinlikle asılsızdır.Yani 13 burç yoktur.Yılan burcu ismi ile geçen ise sadece takımyıldız ismidir.Ayrıca antik zamanlarda kullanılmakta olan tüm burçlar yıllar önce zaten değişti.

Astronomi ve astroloji arasında kesinlikle bağlantı yoktur ve onlar tamamen farklıdır.

Bu konu ile ilgili ‘NASSA Space Place-Explore Eart and Space ‘isimli internet sitesinde artronomi ve astroloji arasında farklar anlatılıyor.Bu sayfada bu iki söz arasındaki farklılıklar net bir şekilde belirtiliyor.Sayfada burçlarla ilgili söylenen açıklama böyle geçiyor: “Babiller, burçlar kuşağının 12 işaretini ilk kez icat ettiğinde, takribi 23 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında doğmak, Aslan Burcu olmak anlamına geliyordu. Fakat bugün, 3 bin yıl sonra, gökyüzü değişti çünkü dünyanın ekseni (Kuzey Kutbu) tamamiyle aynı yönü göstermiyor. Şimdi, Mimi’nin 4 Ağustos’taki doğum tarihi onun Aslan değil, Yengeç işareti altında doğduğunu gösteriyor.”

 

Sadece 12 burç vardır

NASSA ‘dan gelen habere göre,Dünya’nın Güneş ve yıldızlara göre konumuyla ilgili bağlantıya göre geliştirilmiş astroloji zaten 3 bin yıl önce durumunu değişmişti ve bu da o demek oluyor ki,şu an bildiğiniz tüm burçlar kesinlikle doğrudur.Yani 12 burç mevcuttur ve bu değişmeyecektir.NASSA bunun aksi olan hiç bir açıklamada bulunmadı ve böyle bir durum da yok.

 

Benzer yazılar