Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Bitkisel Bağırsak Kurdu tedavisi

Bitkisel Bağırsak Kurdu tedavisi

Bitkisel Bağırsak Kurdu tedavisi

Aşırı rahatsızlık veren tedavisi bazen çok zor olan bağırsak  kurdu hakkında konusacağız bu gün

Bağırsak kurtlarının vücudumuzda olduğu  yerler  ince ve kalın bağırsaklardır. Bağırsak kurtları yumurtayla çoğalırlar. İnsanlara bulaşması da genellikle yumurtalarının bir şekilde insan vücuduna giriş yapmasıyla olur. İşlenmiş et ürünleri hijyensiz ortamlarda üretildiğinde özellikle tenyaları barındırırlar. Pis sular ve pis sularla sulanmış sebzelerle vücudumuza çeşitli parazit yumurtalarını taşınır. Sebzelerin iyi yıkanması ve mümkünse sirkeli suda bekletilmesi gereklidir. Sebzeleri yıkamadan önce de kendi ellerimizi yıkayın. Parazitler topraktan ve hayvan dışkılarından da bulaşabilirler. Kıl kurdu havadan bile bulaşabiliyor. Parazitlerin aynı ortamda yaşayan kişilerden birbirine bulaşma ihtimali çok yüksektir. Çocuklar hijyen kurallarını yeterince bilmediği için çocuklara bulaşma ihtimali çok daha fazladır.

Belirtileri nelerdir:
Bağırsak parazitlerinin birçok çeşidi vardır. Belirtiler de parazitin cinsine ve miktarına göre değişebilir. Bazen hiçbir belirtisi olmayabiliyor.

 • Garip karın ağrıları
 • Sık sık ishal ve kabızlıkla karşılaşılması
 • Huzursuzluk,
 • Makat bölgesinde kaşıntı
 • Hafif mide bulantıları
 • İştahsızlık ya da aşırı yeme gibi beslenme bozuklukları
 • Kansızlık ve vitamin eksikliği
 • Halsizlik
 • Geceleri diş gıcırdatma ve yastığa salya(ağız suyu) akması

Böyle belirtileriniz varsa muhakkak doktora görününüz.

Bağırsak kurdunun kımyasal tedavi dışında bitkisel tedavi yöntemleri de vardır.Bitkisel yöntemlerle bu hastalığı nasıl yene biliriz?Devamını okuyun

Bağırsak kurdunu dökmek için gereken Sifali Bitkiler:
Şeftali yaprağı, Kabak çekirdeği, Nohut, Defne yaprağı, Sirke, Süt
Hazırlanması:

 1. Seftali yapragi bir saat suda kaynatildiktan sonra süzün. Elde edilen sivi, havanda ezilmis kabak çekirdeği ve ufalanmış defne yaprağı ile yoğrun ve  macun haline getirin. Hazırlanan macundan, yemeklerden önce hastaya bir çorba kaşığı yedirin
 2. Ezilmis kabak çekirdekleri, sirke ve süt karisimiyla birlikte yoğurarak macun haline getirin Hazirlanan ma­cundan, tedavi süresince yemek arasi hastaya bir çorba kaşığı yedirin.
 3. Sirke dolu bir kapta yirmi dört saat bekletilen nohut lapa kivamina getirilerek ezilir. Hazırlanan lapanı yemeklerden önce hastaya tedavi süresince bir çorba kaşığı yedirin.

 

Benzer yazılar