Eylül 22, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Çikolatalı Bisküvili Pasta

Çikolatalı Bisküvili Pasta

Çikolatalı Bisküvili Pasta

Pasta sevenlere bisküvili ve çikolatalı pasta tarifimiz geliyor.

Çikolatalı Bisküvili pasta için gereken malzemeler:

Taban için:2 paket yulaflı bisküvi,1 yemek kaşığı dolusu fındık ezmesi,3 yemek kaşığı ermiş yağı

Çikolatalı katman için gerekenler:2 kutu 400 ml olan krema,200 gr sğtlü yada bitter çikolata (2.5 paket yeterli olacaktır),10 tane petibör bisküvi.

Üzeri için gereken malzemeler:2  paketten bir az fazla albeni çikolata topları

Çikolatalı Bisküvili Pastanın hazırlanması:

İlk önce tabanı için bisküvileri,tereyağını ve fındık yağını robota kayun ve çekin.Daha sonra 22-24 sm lık kelepçeli kalıb alın ve hazır olmuş harcı kabın tabanına dökün.öktükten sonra bastırın ve eşit bir şekilde yayılmasına özen gösterin.Bu işlem bittikten sonra ..

Çikolatalı katman hazırlamaya geçin.Kremayı ısıtın ve içerisine çikolatayı ilave edin,eriterek karıştırın.Hazır  olduktan sonra buzdolabına koyun ve 1 saat süresinde bekletin.Bu süre bitdikten sonra 10 adet bisküviyi kırın ve katmanın içine karıştırın.Hazırladığınız çikolatalı karışımı içine taban yaydığınız kalıbın içine eşit bir şekilde yayon.Sonra derin dondurucuya koyun ve 1 saat daha bekletin.

Süre bittikten sonra çıkarın ve servis tabağına koyun.Pastanın üzerine çikolatalı albeni toplarını istediğiniz şekilde koyun ve süsleyin.Süslemek her kesin kendine özel olduğu için belirli bir tarz yoktur.

Afiyet olsun.

 

Benzer yazılar