Ağustos 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Doğal saç boyası nasıl yapılır?

Doğal saç boyası nasıl yapılır?

Doğal saç boyası nasıl yapılır?
Saçını her kadın boyar.Hatta yalnız kadınlar değil bazı erkekler de saçını boyamaya başladı artık.Fakat saçımızı boyadığımız tüm boyalar kimyevi.Ve bu kimyevi maddeler de saçımıza ve baş derimize cok zarar veriyor.Alarji bile yapıyor.Peki ne yapa biliriz?En iyi çözüm doğal saç boyası hazırlamaktır.

Doğal saç boyası nasıl hazırlanır?
Malzemeleri bunlar:

bir tutam papatya
150 gr kına
1 kaşık zeytin yağı
1 kaşık yoğurt
1 kaşık sirke
Saç boyasının hazırlanması ve uygulanması:

Bir tencere içerisine 2 su bardağı su koyup ve içerisine bir tutam papatyayı atıp 10 dakika kaynatıyorsunuz. Kaynadıktan  sonra iyice soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra papatya ile suyu süzün. Süzdüğünüz papatya suyu içerisine 150 gr kınayı ekleyin ve bolca karıştırın.

Sonrasında 1 kaşık zeytinyağı , 1 kaşık yoğurt , 1 kaşık sirke ekleyerek iyice  karıştırın. Karışımı 1 saat kadar dinlendirin ve ardından karışımı saçlarınıza uygulayın.

Saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza masaj yapa yapa uygulanmalıdır. Doğal saç boyasını saçlarınızda en az 4-5 saat kadar bekletmeniz gerekir. Eğer kına nedeniyle çok koyu olursa papatya suyu karışımı açmak için kullana bilirsiniz.

Eğer daha koyu bir renk olmasını isterseniz  papatya çayı yerine ada çayı kullanabilirsiniz. Doğal saç boyasını gece yatmadan önce uygulayıp daha uzun süre bekletirseniz , çok daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Benzer yazılar