Ağustos 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Doğal yolla diş nasıl beyazlatılır?

Doğal yolla diş nasıl beyazlatılır?

Doğal yolla diş nasıl beyazlatılır?

Dişlerimiz içilen kahveden,çaydan,sigaradan,düzgün bakılmamaktan rengini değiştirir.Sararır ya pis bir renk alır.Çoğu zaman kullandığımız diş macunları bile kar etmez.Peki ne yapacağız?Bunun bir kaç hall yolu var tabiki de ama en doğal ve zararsız yolunu size sunacağız.Uygularsanız eminim ki sonuç alacaksınız.
Diş beyazlatma için en bilinen yöntem karbonattır. Karbonatın çok kısa sürede mükemmel sonuçlar verdiği doğrudur. Özellikle çay ve sigara lekelerinde hemen sonuç vermektedir. Ancak karbonatın sık sık kullanılması diş minesine fazlasıyla zarar vererek dişlerinizle erken vedalaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle karbonatla diş beyazlatmanın sadece mecbur kalınan durumlarda ve sık olmayacak şekilde kullanılmasını tavsiyeedilmiyor.
Karbonatın kullanım tarzı:İşaret parmağınızın ucunu ıslatıp karbonata batırın. Parmağınıza yapışan kadar karbonatla dişlerinizi fazla da bastırmadan yuvarlak hareketlerle ovun. Özellikle lekelerin üzerinde biraz daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Karbonata batırdığınız diş fırçası ile dişlerinizi fırçalamanız da mümkün. Ancak bu işlemi parmakla yapmak hem dişlerinize daha az zarar verecek, hem de daha iyi sonuç verecektir.
Limon Kabuğu

Lımon kabuğunun beyazlatıcı olduğunu biliyoruz fakaz dişleri beyazlatması nasıl oluyormuş bakalım.Limon kabuğu da yine içerdiği asitler sayesinde diş beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Rendenin en ince tarafıyla rendelediğiniz limon kabuklarını elinizle suyunu çıkarana kadar ezin. Sonrasında çilek yönteminde olduğu gibi dişlerinizi fırçalayarak durulayın. Bu işlemi de en fazla haftada kez tekrarlayın.
Bembeyaz Dişlerinizin olmasını istiyorsanız dişleriniz sarardıktan sonra bir sürü yöntem deneyeceğinize her yemek sonrası bir parça peynir yemeniz yeterlidir.Peynir içerisinde olan süt proteini casein ve peynir altı suyu proteini sayesinde dişlerinizin her zaman beyaz kalmasını sağlayacaktır.

 

Benzer yazılar