Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Domates maskesi

Domates maskesi

Domates maskesi

Sivilce lekeleri için domates maskesi

Sivilce ve sivilce lekeleri tum kadınların kabusuna dönüşmüş halde.Baze ya sivilceleri tedavi edemeyiz,bazen de tedavi etsek bile lekeler bırakır.Her gün de makyajla gezemiyeceğimize göre bu probleme kesin çözüm bulmak şart oldu.Şimdi bu lekeleri temizleye bileceğimiz en her kesin tanıdığı bir sebzeden bahs ediceğiz.

Nerdeyse her gün yediğimiz,tadına doyamadığımız,cok çeşitte yemek yapdığımız domatesin içerisinde vücuda ve cilde faydalı yüzlerce mineral vardır. En çok magnezyum, manganez, demir, fosfor, kalsiyum, potasyum, sodyum bulunmaktadır.Hatta bazıları domatesten reçel bile yaparlar.Şimdiki  konumuzsa domatesin sivilce lekelerine karşı etkisidir.Sadece domatesten yapılan bir karışımla yüzünüzde olan sivilce lekelerinden kurtula bilirsiniz.Bakalım bu karışıma neler gerekli.:

2 adet domates
2 adet avokado
1 adet salatalık
Maske nasıl hazırlanıyor:

Domatesi güzelce yıkayın ve temizleyin sonra bir  kase içerisine domatesi dilimleyin ve ezin. Domatesi püre haline getirin.
Ayrı bir kap içerisine salatalık ve avokadoyu rendeleyip, rendelelenmiş salatalık ve avokadonun suyunu süzüp, domatesin içerisine ekleyin.Hepsini güzelce karıştırıyorsunuz.

Elde ettiğiniz maskeyi, cildinizdeki sivilce izlerinin bulunduğu yerlere güzelce sürün. Sivilce lekeleri üstüne bilhassa daha çok uygulayın ki daha çok effekt versin.
Uygulama sonrasında en az 20 dakika beklememelisiniz
Sivilce izi için yaptığınız bu domates maskesini  haftada bir kez ve düzenli bir şekilde uygularsanız sivilcelerin bırakmış olduğu sivilce izlerini tedavi edeceksiniz.

Benzer yazılar