Ağustos 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Nokia Lumia Telefonlar Windows 10’a Kavuşamayacak

Nokia Lumia Telefonlar Windows 10’a Kavuşamayacak

Microsoft,  gerçekleştirdiği büyük Windows 10 etkinliğinde, ilk kez Windows 10 ile çalışan bir Lumia telefon gösterdi ve işletim sistemi için ilk ön izlemenin Şubat ayı içerisinde yayınlanacağını duyurdu.

Microsoft, tüm Windows Phone 8.x cihazların ücretsiz güncelleme alacağını söylemiş olsa da, bugünkü duyuru ile birkaç önemli noktaya değinildi. Microsoft Mobil Cihazlar Grubu Satış Genel Müdürü Chris Weber, yeni işletim sisteminin, günümüzdeki Lumia telefonlarda rahatça çalışacak şekilde tasarlandığını söyledi. Ancak sonrasında, her telefonun tüm Windows 10 özelliklerini destekleyecek güçte olmasının mümkün olmadığını ekledi. Windows 10, telefonlarda bazı özelliklerini çalıştırabilmek için daha gelişmiş donanım özelliklerine ihtiyaç duyacak.

Bu açıklamaların yorumu ise oldukça basit: İlk Windows Phone 8 telefonlar artık ikinci yıllarını dolduruyor ve yeni Windows 10 işletim sisteminin getireceği tüm özellikleri destekleyecek güçte değiller. Bu haber de sürpriz değil, nihayetinde Microsoft, eski telefonların Lumia Denim güncellemesini bile alamayacak kapasitede olduğunu açıklamıştı.

Yine de Weber’in bir cümlesi de dikkate değer: “Hedefimiz, Windows Phone 8 veya 8.1 ile çalışan Lumia telefonların büyük çoğunluğunu Windows 10 ekosistemine taşımak.” Bu açıklamayla birlikte, Weber’in yalnızca birkaç telefonun geride kalacağını ima ettiğini söylesek yanılmış olmayız.

Yine de Microsoft’un müşterilere mesajı gayet açık: “Bir Lumia almak için hiç bu kadar uygun bir zaman olmamıştı.” Windows 10’un tüm özelliklerini destekleyecek son çıkan Lumia telefonlar sizi tatmin etmeyecekse de, yıl sonuna kadar bekleyebilirsiniz. Microsoft, yıl sonunda yeni bir amiral gemisi Windows telefon çıkarma planları olduğunu da duyurdu.

Benzer yazılar