Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Sağlıklı saçlar

Sağlıklı saçlar

Hanımlar beylerin saçlarla ilgili en çok rastlanan sorunlarından biride de saç dökülmesidir. Kimin bazı hastalıklar sonrası, kimin yaşla ilgili olarak saç dökülmesi ile muhakkak karşılaşır. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmanız için şimdi sizinle süper bir formül paylaşacağım. Uygularsanız emin olun ki kesin sonuç alırsınız.

1. Nikotin turşusu. B3,B5,PP vitaminleri içermektedir.Bir cok sac bakım ürünlerinin içinde bulunur.Sigarayla hiç bir ilgisi yoktur.Bu turşuyu kullananlar saçlarının 1 ayda tam 4 sm uzadığının şahidi oluyorlar.Bu turşu sayesinde saç kökleri nemlenir,saç kökleri sağlam olur,kan hareketi iyileşir ve sonunda saçların uzaması güçlenir.Nikotin turşulu ampulaları 30 gün içinde günde 1 adet olmakla saç diplerine sürerek kullanmak gerekir.Süre bitdikten sonra 3_6 ay ara vermek lazım.

2. Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız o zaman gıda rasyonunuza bu vitaminleri eklemeniz gerekir;

 • B vitamin kompleksi(B3,B5,B6)saçları sağlamlaştırır.
 • Biotin.Onun yetersizliği saç dökülmesine neden olur.
 • Inozit maddesi.Saçların inkişafı icin gerekli.Bu madde buğday,kavun,ceviz ve portakalda vardır.
 • C vitamini.Baş derisinin kan dolasımını iyileştirir ve saç foleküllerine yardım eder.
 • E vitamini.Baş derisini oksijenle temin eder ,kan dolaşımının güçlenmesini sağlar.
 • Sink. Saçların uzamasına sebep olurçşmmun korumayı temin eder.

3. Detoks usulü.Baş derisine detoks yaptırmanız tavsıye olunur.Saç diplerinde oksijen yetmezliği ve toksinlerin toplanması derinin cansız ve atonik olmasını güçlendirir.Bu da sağlam saçları mahv eder. Evde detoks yalnız detoks şampuanı kullanılmakla yapıla bilir.

4. Saçların uzaması için enerji gerekir.Saçlar tüm enerjiyi bedenimizden aldığı icin sağlam saçlar olmasını istiyorsanız qıda rasyonunuza dikkat etmeniz gerekir.Bunun için her gün            et,balık,yumurta,süt,ceviz,yoğurt yemeniz önemli.

5. Muhakak saç bakım ürünlerini,şampuan,maskeleri saç derisine uygun olarak kullanın.

6Saçlara masaj çok önemlidir. Bu saç foleküllerini oksijenle temin eder. Becere bildiğiniz kadar saçlarınızı fönsüz kurutmaya çalısın.

7. Zeytin ve kastor yağı (Hint yağı). Bu yağlar saç uzamasını ve sağlamlaşmasını hızlandırır. Bu yağları saç diplerinden uçlarına kadar sürerek 30 dakika içinde sıcak bir havluyla kapatmanız gerekir.Bu maskeyi saç yıkandıktan sonra yaparsanız daha effektiv olur.

Saçlara bakım insanı güzelleştirir.Sizin daha çekici görünmenizi sağlar.

 • Sağlıklı Saçlar- Saç Bakımı-4
 • Sağlıklı Saçlar- Saç Bakımı-3
 • Sağlıklı Saçlar- Saç Bakımı-1
 • Sağlıklı Saçlar- Saç Bakımı
 • Sağlıklı Saçlar- Saç Bakımı-2

 

 

Benzer yazılar