Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Silikon Vadisi’nde Başarılı Bir Türk Kadını

Silikon Vadisi’nde Başarılı Bir Türk Kadını

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, “Sadece yönetmiyorum, aynı zamanda yaratıyorum. Bilinmezliği yönetiyorum, geleceği şekillendiriyorum” diyor..
Ayşegül İldeniz, Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 2001-2004 yılları arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında, Intel’in 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin başkanlığına getirildi. 2013 yılında ise Intel Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcısı olarak atandı. O, “cam tavan” tanımayan başarılı bir Türk kadını. İntel tarafından Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde insanların hayatlarını dönüştüren ve iyileştiren bir çok önemli projede imzası bulunuyor. İldeniz bu başarısını “risk ve kaosu yönetebilmek” olarak tanımlıyor.

“10 yıl başkanlığını yaptığım bölge dünyanın en zor ve riskli bölgelerinden birisi. Teknoloji hiç bilmeyen, gelir seviyesi düşük, eğitimsiz insanların yaşadığı, kaosun yüksek olduğu bölgelerde bir düzen kurup sistem oturtmayı başardık. Dünyaya örnek olacak projeler çıkardık” diyen İldeniz, “Strateji ve üründen sorumluyum. İnsanlar neye ihtiyaç duyuyor, neye sahip olsalar hayatları kolaylaşır, onu görmeye çalışıyorum. Bilinmezliği yönetiyorum. Belirsiz bir geleceği çizmekle uğraşıyorum” yorumlarını yapıyor. Silikon Vadisi’ni ve bilinmezliği yönetmeyi Ayşegül İldeniz’den dinledik:

Benzer yazılar