Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Yüz lekesi,sivilceler ve kırışıklar için maske

Yüz lekesi,sivilceler ve kırışıklar için maske

Yüz lekesi,sivilceler ve kırışıklar için maske

Yüzümüzde olan lekeler ,sivilceler ,kırısıklar bizim hayatımızı çok etkiler.O kadar etkiler ki kendimize güveni kayb ederiz,çoğu zaman depresyona bile gireriz.Peki nasıl yapalım?Bunun bir çözümü yokmu?Bu soruların cevabı size vereceğimiz maskelerde.
Yüz Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

2 çay kaşığı Karbonat
2 yemek kaşığı yoğurt
2 çay kaşığı zeytinyağı
4 damla limon suyu
Önce yoğurdu ve karbonatı birbirine güzelce karıştırıp, ardından limon suyunu ve zeytin yağını ekleyerek güzelce karıştıralım. Hazırladığınız karbonat maskesini fazla bekletmeden, göz çevrelerine fazla yaklaştırmadan, hızlı bir şekilde yüzünüze sürün. Yüzünüzde en fazla 5 – 6 dakika beklettikten sonra normal ısıdaki su ile yıkayın. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olur.
Kırışıklıklar Ve Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Maya, cildimiz için çok faydalı bir üründür. Cildimizdeki lekeleri ve kırışıklıkları gidermek için mayadan yararlana bilirisiniz. Şimdi sizlere içinde maya olan maske tarifi vereceğiz:

12 damla su
1 çay kaşığı yaş maya
1 çay kaşığı Karbonat
Maya ve karbonatı verilen  ölçülere kesin uyularak karıştırın, üzerine 12 damla su eklenip karıştırılarak krem kıvamına getirin. Yüzünüzün her yerine karışımı yedirip 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olur.

note:Bu maske yüzdeki kırışıklıklara iyi gelirken, cilt lekelerini de temizleyerek gözenekleri açar.

Yüz Sivilceleri İçin Karbonat Maskesi

4 çay kaşığı Karbonat
yeteri kadar su
Karbonatı bir kaseye koyalım ve azar azar su ilave ederek, karışımımız maske kıvamı alana kadar karıştırmaya devam edin. Karışımımız kremsi bir kıvama geldikten sonra cildimize uygulayın ve 5 – 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin.

Note:Bu maske yüzdeki gözenekleri açar, yüzdeki yağ fazlasını alır ve sivilcelere iyi gelir. Haftada 1 kez olmak üzere bu maskeyi uygulamak cildinize iyi gelecektir. 1 kereden fazla uygulamayı tavsiye etmiyoruz.

Benzer yazılar