Ekim 16, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Yüzdeki beyaz lekelerden kurtulun

Yüzdeki beyaz lekelerden kurtulun

Yüzdeki beyaz lekeler genel olarak cildinizde çoğunlukla göz çevresinde görülür. Bu küçük beyaz yumrular akne veya sivilce ile ilgili yoktur. Halk arasında akne veya sivilce ile karıştırılır fakat karıştırmamak gerekir. Saç, tırnak ve ciltte bulunan bir protein olan keratin, deri yüzeyinde sıkışıp kalması ile oluşur. Bu tür yumrulara Milia denir. Bu yumrular cilt yüzeyinin derinlerinde olduğu için akne veya sivilce gibi sıkılıp çıkarılamaz. Neyse ki bunlardan kurtulmanın da yolları var. Ve bu Milia’dan kurtulmak çokta zor değildir.

Bu tür cilt problemini çözmek için önce içten dışa bir çözüm yolu olan pancar suyunu deneyebilirsiniz. Bunun için de her gün bir bardak pancar suyu tüketmek iyi bir fikir olabilir.

Öyle ki bu pancar suyu bir çok vitamini barındırmaktadır. Bunlar A, B, C vitaminleri, kükürt, demir ve bakır gibi antioksidanlarla doludur. Bu bileşenler, kanı temizledikleri ve detoksifiye ettikleri için içten dışa bir çözüm sunabilir. Bundan dolayı, her gün bir bardak pancar suyu içmek kesinlikle denenmeye değer bir çözümdür!

Yüzdeki beyaz lekelerden kurtulmada Çay Ağacı Yağı ve Bal Terapisi

Başka bir uygulama olan bal terapisi olabilir. Bunun için bir miktar balı etkilenen bölge üzerine koyun yarım saat bekletin ve problem geçene kadar her gün uygulayın. Eğer diğer yöntemler ile hala gitmediyse beyaz lekeleriniz Çağ ağacı yağını deneyebilirsiniz. Bunun içinde bir miktar çay ağacı yağını sadece problemli olan bölgelere sürüp gece boyu bekletin. Daha sonra ertesi gün uyandığınızda su ile durulayın.

Ne kadar Doğal yöntemlere başvurmak miliadan kurtulmak için etkili bir yol olsa da, doktorunuza danışmakta her zaman fayda vardır. Lütfen doktorunuza danışınız. 

Benzer yazılar