Dolar 32,2428
Euro 35,0891
Altın 2.441,53
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19 °C
Açık

Zerdeçal’ın Vücudumuzdaki 7 İnanılmaz Etkisi

17.04.2019
679
A+
A-
Zerdeçal’ın Vücudumuzdaki 7 İnanılmaz Etkisi

Zerdeçal, gerçek bir mucize takviyesi olabilir. Bu lezzetli baharat körili portakal rengini veren, ama ondan çok daha fazlasını yapıyor. Zerdeçal, vücudunuzun ve beyninizin sağlığını iyileştirme yeteneğine işaret eden çalışmalar yığınları vardır. Ancak resmi olarak çalışılmadan önce bile, zerdeçal Hindistan’da binlerce yıldır bir ilaç olarak kullanılmıştı.

Öyleyse zerdeçal hakkında bu kadar yararlı olan nedir?

Bilim adamları, en dikkat çekirdeği Zerdeçal olan curcuminoidlere indirgemişlerdir. Zerdeçal güçlü antioksidan ve antienflamatuar etkilere sahiptir, ancak zerdeçal içindeki konsantrasyonu, özellikle yüksek değildir – ağırlıkça yaklaşık% 3 dür.

[ad id=”7799″]

Zerdeçal yemek her zaman iyi bir seçimdir, ancak iyi bir Curcumin takviyesi arayarak faydaları daha da artırabilirsiniz.

Ancak zerdeçal yemeniz veya bir Curcumin takviyesi almanız durumunda, emiliminizi artırmak için başka bir güçlü bileşene ihtiyacınız olacaktır. Bu Zerdeçal olmadan, çoğunun kullanmadan vücudunuzdan dışarı çıkması muhtemeldir. Zerdeçal tüm şaşırtıcı yararlarını bulmak için okumaya devam edin – #6 gerçekten inanılmaz – ve daha sonra her şeyi daha da ileri götüren sihirli maddeyi paylaşacağız.

1 -Doğal Anti-İnflamatuar Etkiler

Zerdeçal'ın Doğal Anti-İnflamatuar Etkileri

Enflamasyon, bir yaralanma veya enfeksiyon olduğunda kritik öneme sahip bir savunma mekanizmasıdır. Vücudun etkilenen bölgeleri izole etmesine ve yabancı istilacılarla savaşmasına yardımcı olur. Enflamasyon olmadan, tehlikeli patojenlerin vücudunuzu tamamen ele geçirmek için açık bir yolu olacaktır. Bununla birlikte, inflamasyon biraz kör bir araçtır ve bazen sebepsiz yere kronik olabilir. Bu olduğu zaman, kanser, diyabet, kalp hastalığı ve Alzheimer gibi her türlü hastalık için risk altındasınız.

[ad id=”7799″]

Zerdeçal, o kadar güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ki, özellikle enflamasyonu hafifletmek için tasarlanmış, ancak tehlikeli yan etkileri olmayan bazı ilaçlara rakip olur. Zerdeçal, hücrelerin çekirdeğine giren ve iltihabı aktive eden NF-kB molekülünü bloke ettiği bilinmektedir. Zerdeçal yediğinizde veya bir Zerdeçal takviyesi aldığınızda, hücresel düzeyde iltihabı azaltırsınız.

2. Geliştirilmiş Antioksidan Kapasite

Zerdeçal'ın Geliştirilmiş Antioksidan Kapasitesi

Antioksidanlar yaşlanma ve hastalığın arkasındaki mekanizmalardan biri olan oksidatif hasarı engelleyebilir. Serbest radikaller, eşleşmemiş elektronlara sahip oldukça reaktif moleküllerdir – bunlar vücudunuzun etrafında sekebilir ve yağ asitleri, protein veya DNA ile reaksiyona girebilir. Bu işlemin etkileri cildinizde dışsal olarak erken yaşlanma şeklinde veya dahili olarak hastalık şeklinde, özellikle kanser şeklinde gösterir.

[ad id=”7799″]

Zerdeçal gibi antioksidanlar serbest radikallerle bağlanır ve zarar vermeden önce nötralize eder. Fakat bu Curcumin’lerin yapabileceği şey bu değil. Ayrıca vücudun kendi antioksidan enzimlerini daha çok çalışmaya teşvik ediyor gibi görünüyor. Bu şekilde zerdeçal yemekten çifte koruma elde edersiniz.

3 -Zerdeçal ile Daha İyi Beyin Fonksiyonu

Zerdeçal ile Daha İyi Beyin Fonksiyonu

Beynimizdeki nöronlar asla çocuklukta olduğu kadar aktif değildirler, ancak bu, yaşamlarımız boyunca çoğalmaya ve yeni bağlantılar kurmaya devam etmeyecekleri anlamına gelmez. Bu işlem, beyin türevli nörotrofik faktör veya BDNF denilen bir büyüme hormonu tarafından tahrik edilir . Bu hormonun azalan seviyelerinin, depresyon ve Alzheimer gibi koşulların gerisinde kaldığından şüpheleniliyor.

[ad id=”7799″]

Zerdeçal beyinde BDNF artışlar seviyelerini yükseltmektedir. Bu yetenek, yaşa bağlı beyin bozukluklarını çok iyi geciktirebilir veya tersine çevirebilir, belleği geliştirebilir ve hatta sizi daha akıllı hale getirebilir. Günlük ruh halinizi kesinlikle artırabilir. Zerdeçalı sınava veya büyük bir sunuma açılan günde ve haftalarda aldığınızdan emin olun!

4 – Zerdeçal ile Düşük Kalp Hastalığı Riski

Zerdeçal ile Düşük Kalp Hastalığı Riski

Kalp hastalığı dünya çapında her şeyden daha fazla insan öldürür. Katkıda bulunan birçok faktöre sahip karmaşık bir hastalıktır, ancak zerdeçal  buna karşı koruma sağlayabilir. Daha önce tartıştığımız gibi zerdeçal güçlü bir antienflamatuar ve antioksidan bir bileşiktir. Bu fonksiyonların her ikisi de kalp sağlığını iyileştirebilir .

[ad id=”7799″]

Bundan daha fazlası, zerdeçal endotele ya da kan damarlarının astarına yarar sağlıyor gibi görünmektedir. Endotel ile ilgili sorunlar kan basıncı düzenlemesi, kanın pıhtılaşması ve diğer kalp düzenleme faktörleriyle ilgili sorunlara yol açmaktadır . Bir çalışma zerdeçal’ın kalp sağlığını iyileştirme egzersizi kadar etkili olduğunu, bir diğeri de kalp ilacı Atorvastatin ile çalıştığını iddia eder.

5 – Zerdeçal ile Kanserin Önlemesi

Zerdeçal ile Kanserin Önlemesi
Kanser, insan ve hayvan türünün karşılaştığı en ölümcül hastalıklardan biridir. Bazı hücrelerin büyümesi hızlı ve kontrolsüz hale geldiğinde oluşur. Kontrolsüz kanser hücreleri daha sonra tümör oluşturur ve vücudun diğer kısımlarına yayılır. Pek çok farklı kanser türü vardır, ancak bir kısmı zerdeçala karşı savunmasız olabilir. Araştırmalar , kanserli hücrelerin büyümesini ve yayılmasını yavaşlatabileceğini ve hatta bazı durumlarda ölümlerine neden olabileceğini göstermiştir.

[ad id=”7799″]

Zerdeçalın  kanser tedavisinde tam olarak nasıl bir rol oynayabileceğini belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır, ancak zaten kanser gelişiminin önlenmesine yardımcı olabileceğine dair ikna edici kanıtlar mevcuttur. Bu, özellikle mide veya kolorektal kanser gibi sindirim sistemi kanserleri söz konusu olduğunda geçerlidir.

6 – Zerdeçal’ın Ağrı kesici Etkisi

Zerdeçal'ın Ağrı kesici Etkisi

Eczanelerde satın alabileceğiniz “ağrı kesiciler” pek çoğu gerçekten ağrıyı hemen kesmeyebiliyor. Zerdeçal hem ağrıyı ve hem de daha çok iltihabı hedef alıyor. Ibuprofen bunun en iyi örneği Zerdeçal takviyesidir. Görünüşe göre Zerdeçal en az bu kimyasal anti-enflamatuar ilaçlar kadar etkilidir.

[ad id=”7799″]

Araştırmalar, artrit hastalarının yaşadığı ağrıyı azaltmada özellikle etkili olduğunu göstermiştir . Aslında, Zerdeçal romatoid artritli insanlar için antienflamatuvar bir ilaçtan daha etkili olduğu bulundu . Zerdeçal ayrıca yaralı veya egzersiz sonrası ağrılı kişiler için de yardımcı olabilir.

7 -Zerdeçal Yaşlanmayı Geciktirir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Zerdeçal ve Karabiber ile kullanılması Curcumin miktarını % 2,000 artırır.
Zerdeçal, vücudunuzun işlevini geliştiren, yaşlanmayı yavaşlatan ve beyin gücünü ve ruh halini artıran güçlü bir bileşiktir. Zerdeçal, yemeklerine kurkumin eklemenin en iyi yoludur, ancak zerdeçaldaki curcumin miktarı nispeten düşüktür. Bir zerdeçal takviyesi, mevcut bir bozukluğu tedavi etmeyi umanlar için faydalı olabilir.

[ad id=”7799″]

Bununla birlikte, tek başına bir curcumin takviyesi alınması, bunun çoğunun kan dolaşımınıza gireceği anlamına gelmez. Bunun için, seçtiğiniz takviyenin aynı zamanda piperin adı verilen bir madde içerdiğinden emin olun . Piperine , karabiberin içinde, vücudunuzun curcumin’i% 2,000 oranında emme kapasitesini arttırmanın yanı sıra, her türlü sağlık yararına sahip olan aktif bir bileşiktir!

Güzellik
Web Tasarım ve Yazılım Uzmanı