Mayıs 25, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Evde Ruj yapımı

Evde Ruj yapımı

Evde Ruj yapımı

Kadın ne kadar güzel olursa olsun,muhakkak makyaj malzemeleri kullanır.Makyaj malzemelerine ait olan ruj da en çok sevilen ve sürekli kullanılan güzellik malzemesidir.Ruj kullanmayan bayan yok.Ama bazen aldığımız rujlar bazı hanımlara göre artı masraf gibi görülür,bazı hanımlar daha doğal yöntemler kullanarak güzelleşmeği seçerler.Bu yüzden şimdi  size evde doğal ruj nasıl yapılır diye bir liste vereceğiz.Bu doğal ruj listesi sayesinde içiniz rahat bir şekilde rujunuzu yapıp ,dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.Bakalım doğal ruj malzemeleri nelerdir:

  • Gliserin ( 1 tatlı kaşığı ),
  • Bal mumu ( 1 çorba kaşığı ) aktarlarda ya da eczanelerde mevcut,
  • Karabiber yağı ( 1 çay kaşığı ),
  • Gıda boyası ( pembe veya kırmızı 1 çay kaşığı ),
  • Vanilya ekstresi ( 1 çay kaşığı ),
  • Aloe vera ( 1 çay kaşığı

Dudak dolgunlaştırıcı ruj yapımı : Cam bir kaseye bal mumunu alın ve  benmari usulü ocakta eritin. Eriyen bal mumu ile diğer bütün malzemeleri karıştırın ve küçük bir krem kabına koyup fırça yardımı ile dudaklarınıza sürün. Etkili olan bu ruju düzgün muhafaza ederseniz 6 aydan fazla kullanabilirsiniz.

Rujun rengi: Dudak dolgunlaştırıcı ruju hangi renk hazırlamak istiyorsanız 4 malzemedeki gıda boyasını o renk seçmelisiniz. Koyu tonlar için 1.5 çay kaşığı kullanabilirsiniz.

Note:Uyguladığınız bu dolgunlaştırıcı ruj tamamen doğal olarak yapıldığı için hiçbir şekilde zararlı değildir. Yenildiği taktirde bile size zarar vermez.

Benzer yazılar