Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Kadına şiddetin son noktası

Kadına şiddetin son noktası

Kadına şiddetin bu kadarı da görülmedi.Artık Kadına şiddetde tırnak çekme,kafa yarma,ayak kırma gibi olaylar gelişmeye başladı.Allah sonumuzu hayr etsin.Ne olacak bu toplumun hali.

Olay Erzincanda gerçekleşti.Antalyada evlenen 30 yaşındakı G.Emine eşi Abdullah G. tarafından çok feci bir şekilde dövüldü.Artık ona dövülme demek olursa tabi.Kadının söylediklerine göre eşi onu ağaca bağlayarak tırnaklarını çekmiş,bacağını kırmış,sadece eşi değil aynı zamanda kayınpederi,kaynanası,görümcesi tarafından defalarca işgencelere maruz kalmıştır.

Antalyada evlendikten sonra Erzincana hayvancılık yapmaya giden cift ve ailesi Antalyadan taşındıktan sonra 30 yaşındakı genç kadına türlü türlü işgenceler vermeye başlamış.Ailene söylersen kardeşini öldürürüz diye tehdid eden eş ve onun ailesi Emineye görülmemiş bir haraketler uygulamışlar.Günlerle aç bırakılan Emine evin tüm üyeleri tarafında dövülmüş,kayınpederi tarafından kafasına kürekle vurularak kafa tası yarılmış,ayağı kırılmış,tırnakları çekilmiş.Artık ölmesi için her şey yapılmış ama genç kadın direncli çıkmış Allahtan.Yaşadıkları köyde her kesle irtibatını kesmişler,kimseyle konuşmaya izin vermemişler.Ailede kimin ne siniri olsa kadından çıkarmışlar.Kafa tası yarılmış ve saçı koparılmış genç kadın zor bir şekilde evden kaçarak köy muhtarının evine sığınmış.Hastaneye yatırıldıktan sonra ailesine haber verilmiş.Cinayet işi açıldı.

Daha önce eşinden ve ailesinden korkan kadın yalan ifade verse de daha sonra kadının ailesinin desteği ile ifadesi değiştirilmiş ve eşi Abdullah G. ‘dan  şikayetçi oldu.Yakınları tarafından tedaviye alınan kadın Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Halil K. ablasının daha gelecek ay evliliğinin 1 senesini dolduracağını söyledi.Onun söyledikleriine göre normal bir aileye benzeyen bu insaların bu kadar olacaklarını akıllarına bile getirmemişler.Evlendikten sonra bir süre Antalyada yaşamışlar ve 5 ay önce Eminenin ailesini aldatarak Elazığ’a şeker pancarı toplamaya gitmek adıyla kandırmışlar.Meğer Tercan’a hayvancılık yapmaya gidiyorlarmış.

Gittikten sonra kadına işgenceler yapmaya başlamışlar.’şimdiki haliyle ablamı tanıyamadım.30 yaşında ama 90 yaşlı kadına benziyor ‘diyen kardeş Halil K. ,kardeşine sadece eşinin değil aynı zamanda Kayınpederi 55 yaşlı Aziz G.,görümcesi Aysel G.,defalarca işgence yaptıklarını ahırda aç,susuz bırakıldığını,ayağının,kafasının kırdıklarını söyledi.

E.G’nin  kayınpederinin kafasını kürekle vurarak kırması sonucu ,ayağının kırılması sonucu durumunun kritik olduğu belirtildi.

 

Benzer yazılar