Haziran 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Tırnak nasıl uzatılır

Tırnak nasıl uzatılır

Tırnak nasıl uzatılır?

Tırnak bir eli gözel ve bakımlı yapan en özel kısım.Ellerinizin güzel görünmesi için derinize bakım yapmakla birlikte aynı zamanda tırnaklarıza da bakım yapmanız gerekir.Bakımlı eller bir kadını özel ve kendine güvenmesini sağlar.Uzun tırnak eli bakımlı gösterse de her kadın tırnaklarını uzatamaz.Bunun bir çok nedenleri var.Sürekli el yıkamak,evde temzilik yapmak,ağır işler yapmak ,vitamin eksikliği ve s. tırnak kırılmasına ,uzamamasına neden olur.İlk önce sorunun kaynağını araştırmak lazım.Eğer tırnak sorunu sağlıkla ilgili değilse,o zaman evde doğal maskeler sayesinde bu sorunu gidermeniz çok kolay olacaktır.

Tırnak uzaması için maskeler

  • Gereken malzemeler:soğan sarımsak,bal,limon suyu.Soğan ve  sarımsağın suyunu çıkarın ve bu suya bir az bal ve limon suyu  ilave edin.Karıştırın.Hazırlanmış karışımı boş tırnak boyası şişesine dökün.Her gün düzenli olarak tırnak etleri dahil tırnağınıza sürün.
  • Bir kase ılık suya bir yemek kaşığı tuz,bir tatlı kaşığı limon suyu ve sirke,bir çay kaşığı zeytin yağı koyun ve karıştırın.Hazırladığınız suda ellerinizi bir süre bekletin.Sıkılıncaya kadar desem daha iyi olur.Çünkü,ne kadar fazla bekletirseniz bir o kadar iyi olur.Süre bittikten sonra ellerinizi kurulayın.Limon ve badem yağı ile ellerinize masaj yaparsanız tırnaklarınız güçlenecektir.
  • Orta boy limon alın ve ikiye bölün.Parmaklarınızı bölünmüş limonun içine sokun ki,tırnaklarınız limon suyunu içine çeke bilsin.5-10 dakika beklettikten sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın ve nemlendirici krem sürün.
  • Aziz saarı kantoran ve dulavratotu köklerini 2 bardak suda 15 dakika kaynatın.Daha sonra bu su sıcak halde tırnaklarınızı tırnak köklerine kadar suya salın ve bekletin.Bu maskeyi haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır.
  • 1 çay kaşıığı gliserin,1 yemek kaşığı limon suyu ve 3 yemek kaçığı gül suyunu alın ve karıştırın.Hazırladığınız karışımı buz dolabında tutunuz.Ve tırnaklarınızı her gün bu mazla ovun.

Verdiğimiz tırnak maskelerini yaparsanız emin olun ki,sağlıklı ve uzun tırnaklara kavuşmş olacaksınız.

İzleyeceğiniz vidyoda ek bilgiler edinebilirsiniz.İzleyin.

Benzer yazılar