Şubat 15, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj

makyaj

Makyaj öncesi cildinizi nasıl hazırlamanız gerektiğinden bahsedelim öncelikle cildinizin temizlenmiş toniklenmiş ve cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle nemlendirilmiş olması gerekiyor.Göz çevresi ve dudaklarınızı tabikide unutmayın.Tüm bu işleri yaptıktan sonra sıra geldi fondeten seçimine eğer ilk kez fondeten satın alacaksanız ilk yapmanız gereken öncelikle cilt tipinizi analiz etmek olucak eğer yağlı yada karma bir cildiniz varsa daha çok içerisinde pudra barındıran fondoteni tercih etmenizi öneririm. Kuru bir cildiniz varsa daha çok nemlendirici barındıran fondeteni seçmenizi öneririm ama unutmamak gerekir ki fondotenler cildinizi nemlendirme görevini üstlenecek malzemeler değillerdir. Eğer cildiniz çok kuruysa fondeten öncesi nutlaka cildinize yoğun bir nemlendirici krem uygulamalısınız.

Renk seçimine gelirsek denemeleri yüzde değil boynumuzla yüzümüz arasında ki bölgede yapmak daha doğru olacaktır.Çümkü bazı durumlarda yüzümüz boynumuza göre açık yada koyu olabilir burda amacımız boynumuzla yüzümüzün aynı renk olması.

Fondetenimizi seçtik ve uygulamaya başlıyoruz. fondeten öncesi yüzümüzde kapatmak istediğimiz sivilceler varsa bunu göz altında kullandığımız kapatıcılar ile de yapabiliriz. fondetenimizin eşit bir şekilde dağılmasını istiyosak fırça veya sünger kullanalım.fondeteni azar azar alıp çok iyi karıştırmak en doğrusu. uygularken fırçayı çok bastırmıyoruz ve çok doğal bir görüntü oluşuyo.Saç diperimiz ve boynumuzu da unutmuyoruz.Fondeteni uygulamamızın nedeni cildimizi kapatmak değil cildimizdeki renk eşitsizliğini gidermek.Eğer göz altınızda da renk eşitsizliği varsa göz altı kapatıcısı kullanabilirsiniz.

GÖZ MAKYAJI ile devam ediyoruz.

Burda yeni başlayanlar için de açık tonlarda ki farları öneriyorum.Eğer koyu farlar sürerseniz gün içinde dağılma riski daha fazla olacaktır.hemde size taze bir görüntü vermeyecektir. Yeni başlayablar için iki far seçimi uygun olacaktır bir tanesi baz tamamiyle kaş altamızdan göz kapağımızın üstüne uyguladığımız baz ton.

Maskarayla devam ediyorum

maskarayı sürmeden önce göz kapağımızda ve gööz altımızda üründen kaynaklı bir ıslaklık olmamasına dikkat edelim. Farımız ve kapatıcımız kurumuş olması gerekiyor maskarayı uygulamadan önce.

Kaş şekillendirmeye gelirsek eğer buna ihtiyacınız varsa bu uygulamayı yapabilirsiniz yapmanız gereken sadece kaşlarınızda ki boşlukları doldurmak .

Allıkla devam ediyorum eğer cildinizde gözenekler varsa burda ışıltılı allık seçebibilirsiniz.

Makyajımızı rujumuzla tamamlıyoruz ve önerebiliceğim nokta gün içinde tazeleyebiliceğiniz açık tonlarda ruj tercihidir . eğer dudaklarınız kuruysa dudağınız içinde nemlendirici kullanabilirsiniz

Benzer yazılar