Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Mutlu bir evliliyin 6 sırrı

Mutlu bir evliliyin 6 sırrı

Mutlu evliliyin 6 sırrı nedir?

Her kese malum ki ,yasadığımız yaşam şartları özel hayatımızı fazlasıyla etkiliyor.İş yerinde işin yoğunluğu,gerginliyin olması,kimine göre para azlığı ve s.sebeplerden dolayı ailelerde eşler arasında üzücü tartışmalar yaşanıyor ve bazen bu tartışmalar boşanmalara kadar devam ediyor.Işten arta kalan az zaman içinde çiftler birbirine zaman ayıramıyorlar.Tüm bunları göze alıp uzmanlar bazı önerilerde bulunmuşlar.Eğer bu önerilere uyarsanız hayatınız rahat olacak ve gözünüze adeta “dağ” görünen sorunlar kolaylıkla hall edilecek,hatta yaranmiyacak bile.

 Kurallar bunlardır:

  •  Evlilikler işlerden arta kalan zamanlarda idare edildiği için . evliliğinize de işinize ayırdığınız kadar zaman ayırın.
  •  İlişkinizi canlı tutmak için eşinizle baş başa zaman geçirin.Romantik akşam yemeğı,başbaşa romantik bir film izlemek,her iki çiftin sevdiği müzik dinlemek,doğada sakin ve güzel yürüyüş ve s.bu gibi sevdiğiniz her hangi bir şeyi beraberce yapmak güzel zaman gecirmenizi sağlar.
  • Sağlıklı bir ilişkide önce sağlam ve güvenilir evlilik, sonra aile neşesi olan çocuklar gelmelidir. Eşinizle ‘çocuklar nereye gidecek, ne yapacak’ gibi konular dışında kendi duygu ve düşüncelerinizi de konuşmalısınız.
  • Ev ve aile ortamı dışında hobilerinizi geliştirebileceğiniz ya da gönüllü olarak çalışa bileceğiniz her hangi bir alanlarla ilgilenin. Bunları da eşinizle paylaşın. Araştırmalar gösteriyor ki , evin dışında farklı bir alana odaklanan çiftler daha sağlıklı bir evlilik yürütüyorlar.
  • Çiftler çok yorgun ya da endişeli olduklarında cinsel yaşamları olumsuz etkilenir. Dolayısıyla planladıkları program çok yorgun ya da endişeli oldukları bir dönem için düşünülmemelidir.
  • Cinsel isteğin azalması konusu son yıllarda çiftlerin yaşadığı sorunların nerdeyse en  başında geliyor. İlk çocuk gelinceye kadar bir sorun olmadığı halde evlilik sonrası son şikayetler başlıyor ve daha da büyümeye başlıyor. Hem bebek hem de iş yapmak  çiftleri yorgun düşürüyor ,adeta hiç bir şey yapmaya istek kalmıyor. Bu nedenle çiftler yaptıkları her şeyi sürekli değerlendirmemesi ve birbirlerine yapa bildikleri kadar çok  zaman ayırmaları lazım. Bunun için de eşlerin kendi ilişkileri için her hafta düzenli olarak uygulayabilecekleri hoş,rahatlatan bir program yapmaları gerekır.      Allahın bize verdiği evlilik gibi güzel iliskiyi hayatın gereksiz ve anlamsız sorunlarıyla bozmayın ve kendi cennetinizi sevgi ve davranışlarınızla kendiniz yaratın.Her kese mutlu evlilik nasip olsun Inşaallah.
  • sevgi

Benzer yazılar