Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

İstenmeyen gebelik

İstenmeyen gebelik

İstenmeyen gebelik

Kurtaj yaparak bebek katili olmak istemeyenler bunu okuyun.

Gebelik kimine sevinç ,kimine hüzün olur.Bebek evin neşesidir .Ama malesef bu böyle olmayabilir yada tebi ki bu kişiye göre değişir.Bununla ilgili kürtaj gibi huzur bozucu sorunlar ortaya çıkabilir.Bu gibi durumları yaşamamak için cinsel ilişki zamanı önlem almak gerekir.Böylece sizi rahatsız eden ve planlamadığınız,istenmeyen  hamileliklerden uzak kalmış olursunuz.Bakalım gebeliği öneleyen yöntemler nelerdir.

Gebelik önleyen doğal yöntemler:

Hamileleiği önlemek için bazı doğal yöntemler vardır ama bu yollar hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için,hem de hamile kalma riskini almamak için tavsiye edilmemektedir.

Boşalmanı ayarlamak:Bu yöntemle erkek kendini tutabilmeli ve boşalmadan önce erkek penisini kadının vajinasından çıkarmalıdır.Böylece dışarı boşalır ve hamile kalma riski ortadan kalkar.Bu yöntem her kes için geçerli değildir.Yani yapamayanlar olabilir.O yüzden başka yöntemlerle de riski defedebilirsiniz.

Takvim yöntemi yardımı ile:Bu yöntemde kadın doğurgan olduğu dönemleri belirler ve bu süre içerisinde cinsel ilşkide bulunmaz.Tabi ki bu konu bilgili  olmayı ister.Aksi halde yapamazsınız.Bu yöntem hormonal bozukluğu olan kadınlarda daha da zorlaşır.

Bariyer yöntemi yaratmakla:Bu usülle sperm rahim içine temas etmez ve bu da gebelik riskini ortadan kaldırır.Bu yöntemde prezervatifler kullanılmaktadır.Sadece bu değil spermisidler (jel,köpük veya fitil kullanımı spermi öldürür),spermisidlerle birlikte kullanılmakta olan diafragma (bu yöntemde ilişkiden 3 saat önce yerleştirilir ve rahim ağsı kapatılır) yöntemleri ile kolay bir şekilde hamile kalma riskinden kurtulmuş olursunuz.

Hormonal yöntem:Bu yöntemde doğum kontrol hapları kullanabilirsiniz.Aynı zamanda 3 aylık yada aylık iğne yaptırarak,cilt altı implant uygulanması dea en çok kullanılmakta olan hamilelik önleyen yöntemler asarında yer almaktadır.

Sterilizasyon yöntemi:Bu yöntemi kısırlaşma yöntemi adlanır.Bu yolla hem kadın,hem de erkek kısırlaştırılarak gebelikten korunur.

İstenmeyen hamileliklere neden olarak bebek ölümüne neden olmak istemiyorsanız,cinsel ilişki zamanı söylenen yöntemlerden size uygun olanını kullanın.Bu hem sizin sağlığınıza yardımcı olur ,hem de günah işler (kürtaj) yapmamanıza yardım eder.

Benzer yazılar