Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

WiFi kansere neden oluyor!

WiFi kansere neden oluyor!

WiFi kansere neden oluyor!

Hayatımızın ayrılmaz  bir parçasına dönüşen Wi-Fi insan olan her yerde:evler,okullar,kafeler, restoranlar, kütüphaneler,iş yerleri,avmler ves. nerdeyse her yerde kullanılmaya başladı.Son bir kaç senedir Wi-Fi her yerde mevcut.Peki her daim ayrılamadığımız kablosuz internet bizim hayatımızı ve sağlığımızı nasıl etkiliyor?

İngiliz sigorta devlerinden olan Lloyd’s bu konuda bazı araştırmalar yapmış.Lloyd’s doğrudan ve  dolayı bir şekilde radiasyon sonunucunda sağlık sorunları ile yüzleşen insanları sigorta kapsamından çıkardı.Bu o demek oluyor ki,eğer elektromanyetik radyoslardan dolayı hasta olursanız hiç bir şekilde sigortadan yararlanamazsınız.Lloyd’s ‘un bu kararından sonra ,onun neden böyle bir kriter koyduğunu araştırmaya başladılar ve sonuçta kablosuz internetin radyasyon ışınlarının insan sağlığına zararlı oldupu ortaya çıktı.
2011 senesinde  Dünya Sağlık Örgütü’nden belirtildiği gibiWi-Fi cihazları insanlar için kanseroloji tehlikeler saçmaktadır.

Aynı zaman Lloyd’s cep telefonlarının da oluşturabilecek sorunların sigorta tarafından karşılanmayacağı konusunda kriterler koymuştu.
İsveç  başkenti Stockholm’de olan  Karolinska Enstitüsünün  nöroloji profesörü Olle Johansson’a göre tartışma çoktan sona ermiştir.Onun söylediklerine göre Wifi cihazlarının yarattığı hastalıklar  çok geniş bir şekil almakta devam ediyor.Beyin tümörü,lösemi,hafıza kaybı ,konsantrasyon eksikliği yaratan kablosuz internet kansere bile neden oluyor.Bu hastalıkların yaranma sebebini sadece wifi olarak düşünmek yanlışlık olurdu.Çünkü,nerde radyo dalgalar var,orda olan tüm canlılar bu dalgalardan zarar görüyor.
Wifi ‘den zarar görmeden kullanmanın bazı yollarını söyleyelim.Siz de uygulayın ve sağlığınıza zarar vermeyin:

  • Kablosuz internet yerine kablolu internet kullanırsanız ,maruz kaldığınız radyasyon miktarını ciddi oranda düşürebileceksiniz.
  • Kullanmadıüınız zamanlarda Wi-Fi cihazlarınızı kapatın.Mesela gece uyurken internete gerek yok.
  • Yüksek boyutlu veri indirecekseniz eğer bilgisayarın yanında bulunmanıza gerek yok.
  • İnternet ve bilgisayarla ilgili işleriniz bitdikten sonra temiz hava alın.Bir az temiz havada gezin.

Benzer yazılar