Ekim 16, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

2017 ilkbahar/yaz kolleksiyonu

2017 ilkbahar/yaz kolleksiyonu

2017 ilkbahar/yaz kolleksiyonu

New york Moda haftası 2017 ilkbahar/yaz kolleksiyonunu taktim etdi.Kolleksiyonu tanıtan Victoria Beckham,defilede ultrazayıf mankenler kullandı.Bu seçim büyük eleştiriye sebep oldu.

David Beckham’ın eşi moda tasarımcısı olan Victoria Beckham,New York Moda Hafta ‘sında  2017 ilkbahar yaz kolleksiyonunu tanıtmakla büyük konuşmalara neden oldu.Bu konuşmanın konusu defilede yapılan giysiler değil,giysileri gösteren mankenlerdi.Mankenler ultra-zayıf mankenler olarak seçilmişti.Moda dünyasında sıfır beden manken kullanılması yasaklanmış olsa da Victoria Beckham bu yasağı çiğneyerek her kes tarafından konuşma hedefine dönüştü.Zayıf model tercihi tartışma yarattı.

Victoria Beckham defilesinden çıkartılan sonuca göre İngiliz basını bu ifadelerle basında yer aldı: ‘Ergenlik çağında olan modeller Julia Ratner, Camille Hurel ve Jessie Bloemendaal’ın belleri, gerçeküstü derecede ince. Ratner’ın boyu 1.80 ancak beli 8 yaşında bir kız çocuğuyla aynı.’ İskelet gibi görünen mankenlerin bazılarının saçlarının kabartılması ve ağır makyaj yapılmasının nedeninin de; saç dökülmesi ve gözaltı morlukları gibi anoreksiya belirtilerini gizlemek olduğu iddia edildi.

Benzer yazılar