Ağustos 18, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Eski makyaj malzemeleri

Eski makyaj malzemeleri

Eski makyaj malzemeleri

Eski makyaj malzemelerine dikkat edilmediği halde cilde verilen zararlar nelerdir?Neden bu konuda dikkatli olmak gerekir?

Kozmetik ürünleri belirli ısıda saklanılmalıdır.Üretim zamanı 19-22 derece ısı normal ısı sayılarak belirtilir.Aynı zamanda ürünler öyle bir şekilde gramajlanır ki,tarihi bitmeden kendisi bitsin.Ama kullanmadan saklanan makyaj malzemeleri de vardır ve ya doğru saklanmasına dikkat edilmesi gereken ürünler vardır.Ya da makyaj malzemelerini banyoda saklıyorsanız nelere dikkat etmelisiniz bir bakalım.

Genelde banyolarda bulundurulan makyaj ürünlerinde zamanla nem ve buhar olan banyo havasından pudra,allık ve farlarınızda mikroorganizmler üreyebilir.Bunu yaşamamak için kullandıktan sonra mutlafa kapakları sıkı bir şekilde kapatılmalıdır.Aynı zamanda cildinizde sorun yaşamak istemiyorsanız  kullanma tarihin bitdiği an malzemeyi atın.

Makyaj malzemeleri saklanmasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Maskara kullanıldıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılmalıdır.Bitdiği ve ya kurduğu takdirde sıvı katılmamalıdır.Aksi halde sıvı katılan maskaranın içeridinde hava ile temas görünce mikroplar canlanmaya başlar.6 ay önce açtığınız ve kullanmadığınız maskarayı kullanmak önerilmekemektedir.Bu kirpik dökülmesine neden olabilir.Bunun belirtisi kirpik diplerinin kaşınması ile başlar.
  • İki tür fondöteni karıştırmayın ve aynı kapta saklamayın.Bu durumda bakteriler üremeye başlar.Kullandığınız zaman ilk önce elinize uygulayın ve daha sonra yüzünüze sürün.
  • Dudak boyasını bir yıl kullanmayın.Bu dudaklarda özellikle de yara,sızıltı ve diğer sorunlar olduğunda daha da ciddi sorunlara yol açar.
  • Makyaj malzemeleri kullandıktan sonra sıkı bir şekilde kapatılarak güneş görmeye yerde saklanmalıdır.Güneşle temasda olan ürün daha erken bozulur.
  • Belirli markalardan ürünler alın ve güvenmediğiniz ürünleri kullanmayın.

Eski makyaj malzemelerinin deride yaratdığı ilk belirtiler ve sorunlar:

  • Bozulmuş ürünler yüzünüzde kirpik dökülmesine,derinizde kaşınmaya,mantar oluşumuna,alerjik reaksiyonlara,egzema gibi hastalıklara neden olur.Bu yüzden ürün kullanırken dikkatli olun.Cildinizde ani kızarıklık,pullanma,kaşıntı,yangı,leke hiss ediyorsanız kullandığınız malzemeyi hemen çöpe atın.Daha sonra acil bir şekilde dermatologa görünün.

 

Benzer yazılar