Ekim 16, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Makyaj Temizlerken Dikkat

Makyaj Temizlerken Dikkat

Makyaj Temizlerken Dikkat

Makyaj temizlemek çoğu zmana zor gelir.Özellikle de iş çıkışı yorugun halde eve gelince insanın kıpırdayacak hali olmaz.Bazen yorgunluktan yüzünde makyajla bile uyuduğumuz olmuştur.Hayır demeyin.Hayatınızda hiç olmazsa bir kez bile yaptığınıza eminim 🙂

Şİmdi tenbelliği bir yanan bırakıb bilmemiz gereken şey vardır.Bu önemli şey makyajdan temizlenmeyen derinin bir çok sorunlar yaşamasıdır.O yüzden düzenli şekilde yüz temizliğini yapmakta fayda vardır.Makyaj malzemesinin üzerinde gösterilen saatden fazla yüzde kalan malzeme,yüz derisinin zarar görmesine neden olur.Örneğin kırışıklıklar yaranır,cildinizde sivilceler çıkar vs.

Makyaj temizlerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir bir bakalım.

  • Makyaj temizlerken dikkat edilmesi gereken nokta,temizlik için kullandığınız ürünlerin oldukca doğal,zararsız,kimyasal içermeyen,alkol içermeyen bir ürün olmasına dikkat etmeliyiz.Bu saydıklarımız cilde zarar verir.Temizlik malzemesi seçerken cildin nasıl olduğu dikkate alınmalıdır.Bildiğiniz gibi 3 deri türü vardır.kuru,yağlı ve normal.Tabi tüm bakım ve makyaj malzemeleri de bu deri çeşitlerine göre ayrılır.Cild temizlemesinde portakal suyu,papatya suyu,gül suyu vs. kullanıla bilir.Gül suyu deri soyulmasını önler.Peygamber çiçeği tahriş önleyici etkiye sahiptir.
  • Derinizi makyajdan temizlerken eğer cildinize uygun malzemeyi bulamıyorsanız,o zaman ona yakın ürünlerden faydalanabilirsiniz.Ya da yüz yıkaması için üretilmiş sabunlardan faydalana bilirsiniz.Daha sonra derinizi kurutupcildinize E ve A vitaminleri ile bakım yapabilirsiniz.Bu bakım genelde gece yatmadan önce yapılır ki,gece yüz derisi dinlenirken sürdüğünüz ürün çok daha iyi etki gösterir.
  • Makyaj silmek için mendil kullanıyorsanız,dikkat edilmesi gereken şey mendilin temiz olmasına dikkat etmek gerekir.Sadece bu değil ürünün antialerjik olması da çok önemli,içinde alkol ve diğer ek melzemelerin bulunmaması gerekir.Daha çok bebek cildi için önerilen nem mendil kullanılırsa daha etkili olur.
  • Cildinizin makyajdan zarar görmesini istemiyorsanız sadece zamanında temizlemek yeterli olmayacaktır.Aynı zamanda kullandığınız makyaj ürünlerinin de yeni,ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.Yoğun makyaj yapmamalısınız.Makyaj yaptığınızda dikkat etmelisiniz ki,yüz derisi makyajla nefes etmelidir.
  • Makyaj malzemeleri cildin tipine uygun şekilde seçilmelidir.Yanlış ürün kullanımı sorun yaratır ve bu sorun hemen ortadan kalmaz.

 

 

 

 

Benzer yazılar