Mart 19, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Beyaz dişler

Beyaz dişler

Beyaz dişler

Beyaz dişler,dişlerinizin temizliği ve güzelliği ağız sağlığınızın habercisidir.Güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız ilk önce dişlerinizin sağlığına dikkat etmelisiniz.Güldüğünüz zaman her kesin etkilemenin yolu beyaz dişlere,güzel ve parlak bir gülüşe sahip olmaktır.Parlak gülüş sahibi olmak içinse dişleriniz temiz ve renginin sararmaması gerekir.

Diş sararmaları farklı nedenlerden,örneğin, sigara içmekten,fazla kahve içmekten,çay içmekten ves.nedenlerden oluşabiliyor.Özellikle de bu sararmalar dudağa ruj sürüldüğünde daha çok kendini belli eder ve insana rahatsızlık getirir.İlk önce dişlerinizin beyaz tutabilmenizin ilk kuralı dişleri doğru ve düzenli bir şekilde fırçalamaktır.Düzenli bir şekilde fırçalanan dişte hiç bir sorun olmaz.Dişlerin günde 3 kere fırçalanması diş doktorları tarafından önerilmektedir.Ayrıca doğru seçilmiş diş macunu ve doğru seçilmiş diş fırçası sorununuzu giderecektir.Eğer fırçalamak etki vermiyorsa,o zaman sıvı diş beyazlatıcı macunlar kullanabilirsiniz.

Diş macunlarının beyazlatamadığı dişlerde ilave karışımlar kullanarak beyazlatmanız mümkün.Soda diş beyazlamasına yardımcı olur diye biliyoruz ama ,sodayı ve tuzu sürekli kullanırsanız dişlerinizde sorunlar yaratır.Diş minesine zarar verir.O yüzden sodayı farklı ürünlerle karıştırp kullanmanızda yarar var.

Doğal diş beyazlatıcı

Doğal diş beyazlatıcı hazırlamak için 2 damla zeytinyağı,1 çay kaşığı karbonat ve 2 damla zeytin gerekecektir. Bu ürünleri iyice karıştırın ve dişinize uygulayın.Bu karışım dişlerinizde oluşan sararma ve lekeleri temizlemekle kalmayacaktır ,aynı zamanda oluşmasını da önleyecektir.

Çilekle diş beyazlatma

Çileğin içerisinde asit olduğundan diş beyazlatmasında yardımcı olabilecek ilk ürünlerden biridir.Bu belki de size garip gelebilir ama gerçekten bu böyle.Çilekle dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız olgunlaşmış çilek alın ve iyice ezip püre haline getirin.Daha sonra bu çilek püresini diş fırçasına alarak dişlerinizi fırçalayın.Fırçalama süresi bittikten sonra ağzınızı ılık su ile durulayın.

Aşağıda izleyeceğiniz vidyoda da diş beyazlatmak için doğal diş beyazlatıcı karışım görebilirsiniz.Siz de dediklerimi uygulayın ve daha temiz ve daha beyaz gülüşe sahip olun.))))

Benzer yazılar