Haziran 20, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Göz rengine göre yaz renginiz

Göz rengine göre yaz renginiz

Göz rengine göre yaz renginiz 

Farklı göz renkleri vardır.Mavi,yeşil,gree,kahverengi,ela,bazen kırmızı.Göz renkleri insanlara farklı görünüm verir.Tabi göz renklerine göre insanların kullandıkları ve yakışan renkleri de farklı olur.Peki siz de bilmek istermisiniz sizin bu yazda kullanacağınız renk hangisi?

O zaman mavi gözlerle başlayalım ve göz makyajınızın ne renk olacağını öğrenelim

  • Mavi gözlere sahipseniz ,bu yaz bu yaz göz makyajında kahverengi ve nude tonlarda olan dumanlı göz makyaj renkleri kullanmalısınız.Kahverenkli dumanlı göz makyajı yaptıysanız bordo tonlarda mat rujlar kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.Eğer bu makyajı gün içinde yapmak isterseniz dudak boyanızı değiştirin ve açık pembe tonlar kullanın.
  • Ela gözlere sahipseniz,o zaman sizin renk seçiminiz daha çok demektir.Bu göz renkine hem yeşil,hem de kahverengi gözlere yapılan renkler çok kolaylıkla kullanılabilir.Bu renkler senenin trendi haline gelmiş rose -gold bronz renklerdir.Bu renk yaz aylarında zaten bronzlaşmış teninize daha farklı bir görünüş,parlaklık verir.Bu tonları mat kahverengi ya da nude tonlu rujlar kullanarak tamamlayabilirsiniz.
  • Yeşil gözlere sahipseniz,pembe tonlar kullanmalısınız.Pembenin her tonunu çok rahatlıkla kullanabilen yeşil gözlü hanımlar,gözlerini daha belirginleştirmek isterlerse eyeline de kullanabilirsiniz.
  • Kahverengi gözlere sahibseniz,o zaman en çok bronz tonlar kullanmalısınız.Çünkü bu ton size en çok yakışan tondur.Altın ışıltılı bronz renkler bu senenin trendi.Siz de bu tonu ister göz kapağına ,isterseniz de dumanlı göz makyajı yapmakta kullanabilirsiniz.Bu trend sadece yazda değil ,aynı zamanda senenin tüm mevsiminde kullanılabilir.

Siz de bu yazıyı okuyarak göz rengine göre yaz renginizi seçin ve uygulayın.

Benzer yazılar