Şubat 24, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

Vitamin ve Vitaminin verdiği enerji

Vitamin ve Vitaminin verdiği enerji

Vitamin ve Vitaminin verdiği enerji

Vitamin vücudumu ayakta tutan gerekli bir maddedir.Bu madde yediğimiz her şeyde bulunmaktadır.Her besinde çeşitli vitamin kaynağı bulunmaktadır.Önemli olan bu kaynakları düzenli ve kesintisiz belirli dozda kullanmaktır.

Büyük şehirlerde yaşamak,çalışmak stres,yorgunluk,yoğunluk,düzensiz beslenme halsizlik ve aşırı yorgunluk gibi sorunlar yaratır.Yorgunluk kişişlerde sinire,depresyon gibi rahatsızlıklara yol açmaktadır.Bu durumların sonrasında iştahsızlık,uykusuzluk vs. sorunlar ortaya çıkar.Bu da kişilerin verimliliğini azaltır.Kişiler ne iş hayatında,ne günlük hayatlarında başarılı olmazlar.Bu sorunu ortadan kaldırmanın en etkili çözümü vitamin tüketimidir.

Vitamin ve Vitaminin verdiği enerji.

Modern yaşam oldukca fazla para gerektiriyor.Para kazanmanın bir tek yolu var,o da çok çalışmaktır.Bu çalışma insandan güç ister.Ne kadar güçlü olursanız ,bir o kadar çok çalışırsınız.Bu yüzden yediklerinize -içtiklerinize oldukca önem vermeli ve dikkat etmelisiniz.Yemeklerden alamadığınız vitaminleri ek vitamin kullanarak almalısınız.Böyle yararsanız fiziksel ve ruhsal yorgunluklarınızı azalta ve dinc, sakin ve sağlıklı bir hayata kavuşabilirsiniz.Ne kadar çalışsanız da hastalıklarla güçlü bir şekilde yüzleşmenize yardımcı olur.

En çok tüketilmesi gereken vitaminler nelerdir?

  • Düzenli olarak kullandığında tahıl,fındık,patates,yumurta,zeytinyağıvs.besinler vücudunuz E vitamini ihtiyacını öder.
  • Turuncgiller,soğan,maydonozve yeşil sebzeler C vitamin deponuzu doldurur.Bu da daha az hastalanmanıza sebep olur.C vitamini enfeksiyon hastalıkları ve soğuk algınlığı ile oluşan hastalıkların ortadan kaldırılması için oldukca etkili bir yöntemdir.Sadece bu değil,aynı zamanda mevsimsel yorgunluklar olan kişilere da oldukca etkili bir şekilde yardımcı olur.
  • Balık,süt,yumurta gibi gıdalar bol D vitamini ile zengindir ve düzenli bir şekilde tüketildiğinde vücudunuz ihtiyacı olan D vitaminini ek vitamine ihtiyac duymadan ortadan kaldırabilirsiniz.Bu aynı zamanda yorgunluğu ortadan kaldırır.
  • Badem,süt,yeşil sebze ve baklagiller gibi gıdalarada olan Kalsiyum,yorgun ve bitki hissetmenizi azaltır.Enerjinizi artırır.Kendinizi bitkin hissetmemek için düzenli bir şekilde tüketin.

Vitaminlerin verdiği enerjiler bunlarla sınırlı değildir.Her vitaminin vücudun çeşitli yerlerine etkisi vardır.O yüzden vücudunuzun ihtiyacı olduğu kadar vitamin tüketmeye özen gösteriniz.

Benzer yazılar