Ağustos 23, 2019

Sağlık, Yaşam, Tarz, Kadın, Astroloji, Moda, Trendler, Aşk, Cinsellik, Mutluluk, Kadınlar,

2016 sosyal medya yenilikleri.

2016 sosyal medya yenilikleri.

2016 sosyal medya yenilikleri

Geçen seneyle karşılaştırırsak 2016 senesindeki sosyal medya yenilikleri bunlar:

Canlı yayın ve video:  Dijital dünyaya hızlı bir giriş yapan Periscope ve Snapchat’ten sonra, Facebook da canlı yayın güncellemesini duyurmuştu. Sosyal medyanın anlık paylaşımlardaki gücünü düşünürsek,videolar ve canlı yayınlar 2016 senesinde de daha çok kullanılacak.

Satın alma butonları: 2016’da mobil ticaretin ve alışverişin yükselişini izlemeye hazır olun. Pinterest’te 2015’te 60 milyondan fazla alışveriş yapılabilen panonun yer aldığı belirtiliyor. Facebookun, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan alışveriş yapabilecekleri “satın al” butonu üzerinde çalıştığını duyuruldu. Sosyal medya platformlarının online alışverişi büyük ihtimalle gelecek sene de devam edecek.

Yayımlama seçenekleri: Sosyal platformlar, başka bir siteye yönlendirmeden uygulama içinde açılan yayınlarla, kullanıcıları uygulamalarında daha uzun süre tutmayı hedefliyorlar. Bu amaçla geliştirilen Facebook’un Instant Articles, Twitter’ın Lightning Project ve Snapchat’in Stories güncellemeleri, aynı zamanda dijital yayıncılığın tanımını da değiştirecek gibi görünüyor.
Veri gizliliği: Tanışma sitesi Ashley Madison’ın hacklenip bilgilerinin sızdırılmasıyla, kullanıcıların sosyal ağların gizlilik ilkeleriyle ilgili endişelerin çok olması kullanıcıların sosyal medyaya olan güveni günden  güne zorlaşdığı için , 2016’da veri gizliliğini artırmak için önemli değişiklikler yapılması bekleniyor.

Müşteri ilişkileri yönetimi: Adweek’te yayınlanan bir habere göre, markaların dijital dünyadaki içeriklerinin %25’ini kullanıcılar oluşturuyor. Yani, tüketicileriniz, sizin asıl sesiniz. Sosyal medya platformlarının da bu durumu göz ardı etmeyerek müşteri ilişkileri yönetimine fayda sağlayacak yenilikler sunacağını düşünüyoruz.
Yeni platformlar:  Hızlı değişen sosyal medya platformunda 2016 senesinde de  yeniliklerin olacağını bekliyoruz.

Benzer yazılar